У Росії святкуватимуть річницю окупації Вільнюса і Каунаса – Литва протестує

  11 Липня, 2019 13:27
  Російська Федерації відзначатиме "звільнення" литовських міст Вільнюса і Каунаса.

  Міністерство закордонних справ Литви викликало посла Росії, щоб вручити йому ноту протесту у зв'язку з наміченими планами святкувань.

  Про це йдеться на сайті литовського міністерства.

  Західний військовий округ РФ в суботу салютом відзначить захоплення Вільнюса радянськими військами,  салют з нагоди "звільнення" Каунаса запланували на 1 серпня.

  Водночас у Литві зазначають, що перемога союзників проти нацизму і нацистської ідеології надзвичайно важлива для долі Литви і Європи, однак кінець Другої світової війни не приніс Литві свободи, а означав початок і трагедію нової радянської окупації.

  "Рішення російської сторон неприйнятне для Литви. Такий крок особливо цинічний і провокаційний напередодні 80-річчя пакту Молотова-Ріббентропа і його секретних протоколів, які створили передумови для початку Другої світової війни і окупації Литви".

  У МЗС Литви нагадують, що святкування відбудеться після заборони литовським студентам приїхати на могили литовських бранців режиму.

  "Ще один момент. "Звільнення" Вільнюса урочисто планують відзначити після того, як за тиждень до цього відмовилися видати візи литовській молоді, яка планувала навести лад на могилах засланих литовців на території РФ. Росію ще раз закликали відмовитися від вибіркового підходу до історії Другої світової війни і припинити заперечення окупації Литви за радянських часів".

  Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус заявив, що будівництво російського газопроводу "Північний потік-2", який пролягатиме дном Балтійського моря, є виявом неповаги з боку керівництва Російської Федерації до європейських політичних принципів.

  Теги : РФ СРСР литва окупація
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів