У Латвії визнали геноцидом депортацію кримських татар

  10 Травня, 2019 16:20
  Депортації, проведені 75 років тому радянською владою, розглядаються нині як геноцид, зазначає Сейм.

  Комітет закордонних справ Сейму Латвії ухвалив заяву з нагоди 75-річчя депортації кримських татар, у якій ідеться про насильницьке виселення корінних мешканців Криму – татар – радянською владою у 1944 році.

  Неофіційний переклад документу опублікував Рефат Чубаров.

  "Сукупність історичних джерел вказує на цілеспрямоване прагнення геноциду з боку радянської влади проти багатьох народів та етнічних груп, що проживали у Радянському Союзі та на його окупованих територіях, зокрема – проти кримськотатарського народу, маючи на меті знищити його культурну та соціальну спадщину, історичну приналежність до Кримського півострова і вигнання кримських татар з Батьківщини", – йдеться у заяві.

  Сейм Латвії констатує, що депортації, проведені 75 років тому, і поширений терор проти кримських татар розглядаються сьогодні як здійснений радянською владою геноцид.

  Також у документі зазначено ставлення стосовно агресії сучасної Росії щодо України та українських територій.

  "Російська Федерація, яка є окупаційною владою в Криму, повинна виконувати свої зобов’язання за міжнародним правом", – нагадали у Латвії.

  Підтримка Сеймом України від березня 2014-го та грудня 2018-го залишається незмінною.

  Нагадаємо, вранці у Криму 27 березня співробітники ФСБ, МВС і Росгвардії влаштували масові обшуки у щонайменше 25 домівках кримських татар.

  Теги : кримські татари РФ СРСР геноцид Латвія анексія Криму
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів