Катастрофа МН17: Слідча група назвала перших підозрюваних

  19 Червня, 2019 14:58
  Слідчі підтвердили, що "Бук", яким збили літак, належав російській бригаді.

  Міжнародна слідча група (JIT) назвала перших підозрюваних і підтвердила інформацію про російську зброю у збитті лайнера рейсу МН17 на Донбасі влітку 2014 року.

  Про це повідомили члени групи на прес-конференції в Гаазі 19 червня.

  "Сьогодні спільна слідча група дійшла висновку, що "Бук", який був використаний для збиття літака рейсу МН17, належав 53 протиракетній бригаді ЗС Росії", – розповіли на конференції.

  Зазначається, що питання, чи сама бригада була активно залучена до збиття рейсу МН17 17 липня 2014 року, розслідується досі.

  "Наразі влада Росії не прозвітувала слідчій групі, що "Бук" 53 бригади використовувався на Сході України, а саме він використовувався для збиття МН17. У жовтні 2015 року ми вже просили російську владу надати нам будь-яку інформацію, яка може бути вагомою, для встановлення правди", – додав один із керівників групи.

  Крім цього, слідчі також оприлюднили дані про перших чотирьох підозрюваних, передає Європейська правда.

  Підозрювані у катастрофі МН17 за версією слідства:

  Сергій Дубинський (позивний "Хмурий") – голова розвідки "ДНР", ветеран ГРУ РФ. Його вважають організатором бойового застосування установки.

  Ігор Гіркін (позивний "Стрелок") - міністр оборони "ДНР". Вранці 18 липня брав участь у розмові з Дубинським, який пов'язаний з евакуацією установки "Бук" з підконтрольної сепаратистам території України назад до Росії. Ймовірно, Стрелков також був повністю обізнаний про постачання "Бука" з Росії.

  Олег Пулатов (позивний "Гюрза") - підполковник запасу російських Повітряно-десантних військ. Причетний до перевезення "Бука" й організації охорони району падіння уламків збитого літака. Вважається, що він був біля установки в момент пуску.

  Леонід Харченко (позивний "Кріт") – громадянин України, командир "розвідувального батальйону у "2-му відділі ГРУ ДНР", причетний до охорони установки "Бук" в районі місця пуску на південь від Сніжного. Можливо, він також координував транспортування "Бука" з Донецька до місця пуску і подальшу евакуацію "Бука" в Росію.

  Нагадаємо, 12 липня Верховна Рада ратифікувала угоду між Україною та Нідерландами щодо міжнародно-правового співробітництва у справі про розслідування катастрофи. Це дозволить передати матеріали справи з України до Нідерландів та передбачає можливість допиту підсудних та розгляду справи в режимі відеоконференції.

  Катастрофа літака Boeing 777 над Донецькою областю сталася 17 липня 2014 року, коли авіаційне судно поверталося з Амстердаму в Куала-Лумпур. В результаті катастрофи загинули всі 298 осіб, які перебували на борту.

  Теги : РФ БУК Кремль Гаага МН17
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів