Глава МЗС Німеччини про "Північний потік-2": Цей проект не зірве вже ніхто

  18 Сiчня, 2019 09:42
  За словами міністра, переговори про збереження українського транзиту втратять сенс, якщо США введуть санкції, а росіяни самі добудують газопровід.

  Міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас вважає, що будівництво спірного газопроводу "Північний потік-2" з Росії до Німеччини вже не зупинять навіть санкції Сполучених Штатів Америки, повідомляє DW.

  "Цей проект не зірве вже ніхто. Санкції США можуть привести до виходу з нього західних компаній, в тому числі німецьких концернів. Це, однак, не призведе до згортання проекту. В такому випадку Росія реалізує його сама, і тоді вже ніхто не буде мати впливу на збереження транзиту газу через Україну", – сказав Маас.

  Критики "Північного потоку-2" побоюються, що після запуску нового газопроводу Росія припинить постачати газ через Україну. В даний час за участю ЄС ведуться переговори про збереження українського транзиту.

  "Ці переговори, проте, втратять сенс, якщо США введуть санкції, і росіяни самостійно добудують газопровід", – попередив Маас.

  Зазначається, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" протяжністю в 1200 кілометрів почалося давно, майже третина газопроводу вже прокладена. Хоча США і цілий ряд східноєвропейських країн не залишають спроб зупинити цей проект. Посол США в ФРН Річард Гренелл нещодавно розіслав німецьким компаніям, які беруть участь в будівництві газопроводу, листи з погрозами санкцій.

  Хайко Маас в зв'язку з цим зазначив, що не його справа говорити послам, що їм дозволено, однак додав, що "самі Сполучені Штати повинні вирішити, чи відповідає подібний стиль профілювання інтересам США".

  Раніше повідомлялося, що Румунія спробує перешкодити будівництву "Північного потоку-2".

  Теги : Росія США німеччина санкції Північний потік-2
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів