Верховний суд: Користуватися нерозмитненим авто на єврономерах – не порушення

  22 Жовтня, 2018 14:16
  В суді наголосили, що у Митному кодексі не йдеться про порушення щодо товарів, які ввезені в Україну тимчасово.

  Верховний суд України дійшов висновку, що користування автомобілем з іноземною реєстрацією, який ввезений в Україну з метою транзиту, не є правопорушенням.

  Про це повідомили в прес-службі суду.

  Повідомляється, що таке рішення Верховний суд ухвалив на початку жовтня у справі за позовом Михайла Козинця проти митниці. Чоловік просив скасувати постанову, якою його визнали винним у порушенні митних правил та оштрафували на 8500 гривень.

  "Позивач, будучи власником автомобіля з реєстраційним номером Естонії і не знятого там з реєстрації, 26 лютого 2016 року ввіз цей автомобіль на митну територію України… з метою транзиту", – пояснили у суді

  Водночас, під час судових засідань чоловік визнав, що ввіз авто для тривалого користування, а режим "транзит" заявив, щоб уникнути необхідності розмитнення. Ще у 2016 році суд першої інстанції на Хмельниччині встав на бік водія, але пізніше апеляційний суд все ж визнав його винним.

  У свою чергу, Верховний суд наголосив, що у Митному кодексі не йдеться про порушення щодо товарів, які ввезені тимчасово. Тобто у користуванні нерозмитненим автомобілем з іноземною реєстрацією відсутнє порушення законодавства.

  Нагадаємо, у липні Верховна Рада України ухвалила в першому читанні два законопроекти, які зокрема дозволяють пільгове розмитнення вживаних автомобілів на європейських номерах.

  Теги : митниця розмитнення єврономери Верховний Суд
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів