Вакансія QA engineer: що потрібно знати і як ним стати

  23 Жовтня, 2018 12:18
  Ще років п'ять тому про таку спеціальність згадували лише побіжно, слабо уявляючи, в чому полягає основна робота інженера із забезпечення якості і якими навичками він повинен володіти для успішної реалізації проекту.

  Як правило, частину функцій такого фахівця просто розподіляли між іншими учасниками або ставили того, хто знав, що потрібно робити і як. IT-індустрія – одна з галузей, що найбільш динамічно розвиваються, тому регулярна поява нових спеціальностей для неї цілком звична справа. Давайте разом розберемося в особливостях роботи QA-інженера та його зоні відповідальності.

  Завдання і функції

  Із самої назви спеціальності, можна зрозуміти, що QA-експерт займається удосконаленням процесу створення програмного забезпечення, а також попереджає появу багів і знаходить помилки в його роботі. Але це лише коротка витримка з вакансії і насправді коло обов'язків у дещо ширше. Також не варто плутати звичайного тестувальника із вказаною спеціальністю. Між ними є різниця і вона суттєва. При всій повазі до тестувальників, Quality Assurance – ширше і масштабніше поняття.

  Інженер із забезпечення якості виконує такі функції:

  • перевіряє зазначені вимоги до ПО і оцінює ризики;
  • планує і формує рішення для поліпшення якості кінцевого продукту;
  • складає план тесту і проводить його аналіз.

  Об'єднання зусиль QC-фахівця з тестувальником можна умовно назвати якраз комплексною роботою інженера із забезпечення якості. Знання принципу роботи також не буде зайвим. Особливо, якщо мова йде про рівень Middle або Senior.

  Робочий процес в деталях

  QA-інженер активно контактує не тільки з бізнес-аналітиками, а й безпосередньо із представниками замовника. Аналізуючи отриману інформацію, фахівець проводить корекцію плану, а також генерує сценарії майбутнього тестування. Після проведення тесту експерт здійснює аналіз знайдених багів і помилок, обговорюючи фікси з командою розробників, щоб після всіх внесених правок в програмний продукт знову провести тестування.

  Також у посадові обов'язки QA engineer входить ведення всієї супутньої тестової документації і, за необхідності, оптимізація тестування, а також роботи команди девелоперів.

  Пошук роботи

  Вакансій QA engineer не так багато на нинішньому ринку. Але при бажанні отримати посаду не складе труднощів. Головне – демонстрація вміння логічно мислити, бажання вникати в абсолютно незнайомі вам області IT і бути перфекціоністом.

  Теги : Київ Віталій Кличко перевірка ІТ-технології QA engineer
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів