В ОБСЄ закликали Україну не тиснути на журналістів за їх джерела

  20 Лютого, 2019 22:47
  Організація нагадала, що не можна вимагати від журналістів видавати їхні джерела.

  Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір закликав офіційний Київ з повагою ставитися до права журналістів на конфіденційність джерел, повідомляє gordonua.com.

  Заклик Дезіра був відповіддю на рішення Печерського райсуду Києва у справі порталу "Новое время", якому Генпрокуратура загрожує кримінальною відповідальністю через публікацію розслідування про "діамантових прокурорів".

  "Право журналістів на захист конфіденційних джерел є ключовим для вільної преси і журналістів-розслідувачів. Я закликаю владу поважати цю конфіденційність, особливо у випадках, коли журналісти пишуть про питання, що становлять суспільний інтерес", – сказав Дезір.

  Зазначимо, що розслідування Генпрокуратури про тимчасовий доступ до редакційних документів, відноситься до статті журналіста Івана Верстюка "Діамантова дочка", опублікованій 17 серпня 2016 року. У ній журналіст навів інформацію про те, що колишній заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць заплатив понад 120 тис. фунтів стерлінгів за навчання дочки в британських школах. При цьому, зарплата "діамантового прокурора" становила близько 200 тис. грн на рік. У ГПУ порахували публікацію даних про дочку Корнійця розголошенням таємниці слідства.

  Теги : ОБСЄ Олександр Корнієць журналісти діамантові прокурори Новое Время
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів