"Укроборонпром" під керівництвом Пашинського вивів у тінь майже 300 млн грн

  3 Жовтня, 2016 11:59
  Понад 30 військових підприємств користувалися послугами конвертаторів коштів.
  Сергій Пашинський
  Сергій Пашинський

  Майже 300 мільйонів гривень викрадених бюджетних коштів інкримінують тіньовикам від ДК "Укроборонпром".

  Про це пише в своїй статті для ZN.UA Дмитро Менделєєв.

  За даними податківців, прокуратури, поліції і СБУ, послугами конвертаторів коштів на сьогодні користувалися понад 30 підприємств ДК "Укроборонпром".

  За словами автора статті, була розроблена вже звична для українських державних об'єктів схема, згідно з якою кошти, що надходили на військові підприємства в рамках оборонного замовлення, переганялися підприємствам-постачальникам обладнання та комплектуючих. Ті, в свою чергу, перераховували гроші на неіснуючі фірми. В подальшому через карткові рахунки фізосіб або фізичних осіб-підприємців кошти переводилися в готівку.

  Зокрема, слідчі встановили, що працівники понад 20 підприємств "Укроборонпрому", серед яких - "Київський бронетанковий завод", "НВО" КЗА ім. Петровського", "Львівський радіоремонтний завод", "Укрінмаш , "Київський завод "Радар", хитро оприбутковували держкошти на суму понад 50 млн гривень.

  Прокуратура встановила, що всі ці держпідприємства користувалися послугами двох контрагентів з обмеженою відповідальністю - компаній "Брендоборонмаркет" і "ВТС-ПРОМ". Як виявилося, вони поставляли підприємствам ОПК уявні мікросхеми та інше комп'ютерне обладнання.

  Подібними віртуальними операціями займалися їхні 19 підприємств-постачальників з Харківської області. Ознаки їх фіктивності та приналежність до конвертцентрів підтвердили слідчі управління фінансових розслідувань податкової служби в Харківській області, які паралельно з військовою прокуратурою проводили власне розслідування діяльності організаторів великого конвертаційного центру.

  Як відомо, оборонний концерн є сферою впливу нардепа Сергія Пашинського, який займав пост голови наглядової ради "Укроборонпрому" з березня по липень 2014 року.

  Теги : розтрата Укроборонпром сергій пашинський держкошти
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів