У Кабміні пояснили механізм монетизації субсидій

  19 Листопада, 2018 22:22
  Вже з січня 2018 року вся сума допомоги для нових одержувачів субсидії буде надходити безпосередньо на банківський рахунок субсідіанта в держбанку.

  Кабінет міністрів найближчим часом розгляне проект постанови про монетизацію субсидій.

  Вже з січня 2018 року вся сума допомоги для нових одержувачів субсидії буде надходити безпосередньо на банківський рахунок субсідіанта в державному банку, повідомили в прес-службі Міністерства соціальної політики.

  Рахунок буде мати спеціальний режим використання: кошти в першу чергу будуть спрямовані на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію і воду.

  "Якщо сім'я економила, за результатами опалювального сезону залишок коштів на рахунку вона зможе використовувати на свій розсуд. Сума заощаджених грошей залежить виключно від сім'ї. Найбільшою вона може бути у енергоефективних, тих, хто має добре утеплений будинок, лічильники і енергозберігаючий котел", – поінформували в міністерстві.

  Мінсоцполітики планує монетизацію в три етапи. З 1 січня 2019 року "живі гроші" на банківський рахунок будуть надходити тим, хто вперше звертається за допомогою. Тобто всі ті, хто буде подавати документи на субсидію в січні, вже будуть отримувати гроші на оплату комуналки на свій банківський рахунок.

  З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію або пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період. Це приблизно 3 мільйони домогосподарств.

  З 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто отримує житлову субсидію або пільгу, буде одержувати їх готівкою.

  Нагадаємо, експерт з соціальних питань Андрій Павловський заявив, що коштів, які уряд заклав до бюджету на 2019 рік на субсидії, не вистачить.

  Теги : Кабінет Міністрів субсидії Мінсоцполітики Монетизація
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів