Телеканали зобов'язали транслювати 75% українського контенту

  13 Жовтня, 2017 09:39
  Перехідний період буде тривати рік з дня набрання законом про квоти сили.

  Закон, який зобов'язує загальнонаціональні телеканали транслюватимуть не менше 75% ефіру державною мовою, вступив у силу.

  Документ був опублікований в парламентській газеті "Голос України" 13 червня, а через 4 місяці, 13 жовтня, набув чинності.

  Згідно із законопроектом, 75% українського контенту затверджено для національних і регіональних каналів, а для місцевих - 60% українського мовлення.

  При цьому фільми і передачі, трансляція яких допускається не українською мовою, субтітріруються державною мовою.

  Передбачається, що телеканали, які здійснюють мовлення на мовах корінних народів, повинні транслювати не менше 30% україномовних програм і фільмів.

  Також вводиться перехідний період протягом першого року після вступу в силу закону.

  Відзначимо, що відсоток вважатимуть не з 24-х годин, а в періоди з 7.00 до 18.00 і з 18.00 до 22.00. Таким чином, решта 25% телеканали можуть використовувати для трансляції на будь-якому іншому мовою, включаючи російську.

  За невиконання вищезазначених вимог телерадіокомпанія оплачує штраф в розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору.

  Нагадаємо, журналіст Олександр Дубинський зняв листування глави партії"Солідарність"БПП" в Запорізькій області Ігоря Артюшенка в чаті під назвою "порохоботи", де він листується з начальником Департаменту культури, туризму, національностей та релігії тієї ж Запорізької області Владиславом Мороко, де співрозмовники обговорюють, як вони зможуть контролювати місцеві телеканали за допомогою закону про мовні квоти.

  Теги : телебачення закон українська мова квоти
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів