СБУ викрили угрупування УПА та УНА, якими керували з Росії

  29 Березня, 2019 11:09
  Екстремісти збирали інформацію про місця дислокації та маршрути пересування підрозділів ЗСУ з метою вчинення диверсій і зриву мобілізації.

  У Службі безпеки України (СБУ) заявили, що вони викрили екстремістські угрупування "Українська повстанська армія" (УПА) та "Українська національна армія" (УНА), якими керували з Росії.

  Про це інформує прес-служба СБУ.

  Спецслужба встановила, що курував начебто націоналістами уродженець Росії і громадянин США Рустам Ташбаєв – колишній курсант Калінінградського вищого військово-морського училища, якого у 2015 році вислали з України за підривну діяльність.

  Зазначається, що учасники так званих об’єднань мали створити власні військові формування: УПА – з дислокацією за кордоном і УНА – з дислокацією в Україні.

  В Україні УНА очолив українець Заболотний, якого поліція неодноразово затримувала за незаконне зберігання зброї, пограбування. Він притягався до кримінальної відповідальності через заклики повалення конституційного ладу.

  В СБУ кажуть, що Заболотний консультувався і перемовлявся щодо грошей із російським агентом спецслужб Дульським.

  Керівники УНА збирали інформацію про місця дислокації та маршрути пересування підрозділів ЗСУ з метою вчинення диверсій і зриву мобілізації.

  Під час обшуків російський слід підтвердився: двоє з учасників екстремістської організації були громадянами РФ і невизнаного Придністров’я, а третій – українець, уродженець Придністров’я.

  Правоохоронці вилучили засоби ураження і тисячу примірників газет  із закликами приєднуватися до діяльності УНА.

  У ході слідчих дій вилучено автоматичну вогнепальну і холодну зброї, вибухівку, військове спорядження, телефони і документи.

  Нагадаємо, президент України Петро Порошенко заявив, що вважає законопроект російського депутата Жириновського про невизнання виборів в Україні доказом того, що Росія вважає Україну частиною своєї території.

  Теги : СБУ РФ екстремізм
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів