Російські силовики влаштували масові обшуки у домівках кримських татар

  27 Березня, 2019 11:14
  Російські силовики перекрили один із кварталів села у Сімферопольському районі, де проходить обшук, і не пускають місцевих мешканців; пізніше зчинилася бійка.

  Вранці у Криму 27 березня співробітники ФСБ, МВС і Росгвардії влаштували масові обшуки у щонайменше 25 домівках кримських татар.

  Про це інформує Крым. Реалии.

  Зазначається, що обшуки проводять у рамках кримінальних справ проти кількох жителів Криму, підозрюваних в участі у діяльності забороненої в Росії релігійної організації "Хізб ут-Тахрір".

  Активісти ГО "Кримська солідарність" повідомляють про затримання щонайменше 10 осіб.

  Силовики обшукали помешкання Рустема Сейтхалілова, Тофіка Абдулгазієва, Джеміля Гафарова, Сейрана Муртази, Аліма Керімова, Фархада Базарова, Різи Ізетова, Шабана Умерова та Біляла Аділова. Їх відвезли до відділу управління ФСБ Росії в Сімферополі.

  Усього обшуки проходять у трьох селах Сімферопольського району.

  У селі Кам’янка після бійки між російськими силовиками і місцевими мешканцями затримали двох співвітчизників затриманих – Ескендера Мамутова і Еміля Зіядінова. Крім цього, за інформацією активістів, затримано ще 5 осіб, прізвища не називають. А один із кварталів села, де  проходить обшук, перекрила Росгвардія.

  Місцевих мешканців не пропускають додому.

  У ФСБ Росії проведення обшуків підтвердили, але не назвали прізвища підозрюваних і затриманих

  Захисники заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

  Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що у цій справі фігурують переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, котрі сповідують іслам.

  Нагадаємо, Меджліс кримськотатарського народу невдовзі звернеться до влади з вимогою припинити діяльність російських організацій на території України.

  Теги : Крим кримські татари обшуки ФСБ РФ російська пропаганда
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів