Половина справ НАЗК закриваються, ще чверть – суди повертають на доопрацювання – дослідження

  12 Липня, 2018 12:55
  За словами доктора юридичних наук Олександра Дудорова, лише 24% справ про корупцію закінчуються стягненнями.

  Половина адміністративних справ про корупцію в Україні закриваються, чверть – повертається з судів до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), і лише 24% справ закінчуються стягненнями.

  До такого висновку у своєму дослідженні дійшов доктор юридичних наук, професор Олександр Дудоров, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

  Вчений дослідив роботу НАЗК у 2016-2018 роках.

  "Станом на 1 червня 2018 року судами було розглянуто 20 попередньо повернутих до НАЗК матеріалів. При цьому в 11 випадках суди повторно повертали відповідні матеріали до НАЗК для дооформлення. В абсолютній більшості випадків причиною цього ставало повторне незазначення дати вчинення або виявлення правопорушення", – зазначив Дудоров.

  Крім того, за його словами, причиною закриття половини справ, переданих до суду, здебільшого полягає у відсутності складу адміністративного правопорушення, що теж говорить про недопрацювання НАЗК.

  Також дослідник звернув увагу на аргументи корупціонерів, які просять про лояльніше покарання.

  "Коли виявлено і доведено правопорушення, можна почути різні аргументи винних: "більше не буду", "діти плачуть", "батьки хворі" тощо. Цікаво, що всі вони не суперечать законодавству, і деякі суди, в тому числі й Київський апеляційний суд, визначають це підставою для меншого розміру адміністративного стягнення", – сказав професор.

  Нагадаємо, як Національна поліція не знайшла криміналу в приховуванні компанії заступником голови Адміністрації Порошенка.

  Теги : корупція НАЗК судові рішення
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів