Підвищення зарплат сприяло інфляції – НБУ

  11 Сiчня, 2019 15:16
  Серед чинників, що вплинули на економічні настрої, була й невизначеність щодо відновлення співпраці з МВФ.

  На інфляцію в Україні суттєво вплинуло підвищення зарплат та, у зв’язку з цим, зростання виробничих витрат і цін на нафту протягом більшої частини року.

  Про це інформує прес-служба Національного банку України (НБУ).

  В НБУ пояснюють, важливим драйвером інфляції також був споживчий попит, що зростав завдяки підвищенню зарплат на 12,8% порівняно з 2017 роком.

  Серед чинників, що вплинули на економічні настрої, була й невизначеність щодо відновлення співпраці з МВФ.

  Водночас економісти зазначають, що базова інфляція за підсумками 2018 року уповільнилась до 8,7% р/р порівняно з 9,5% р/р у 2017 році.

  Так, ціни, за інформацією НБУ, знизились на молочні та м’ясні продукти і соняшникову олію.

  Крім цього, повільно зросли ціни на побутову техніку, авто, меблі, гаджети та одяг.

  Суттєво подорожчали ціни на послуги – мобільний зв’язок, лікарні, ремонтні роботи, утримання будинків, оренда житла тощо.

  "Також високими темпами зростали ціни на хліб, кондитерські та макаронні вироби через подорожчання борошна та збільшення інших виробничих витрат", - повідомили в НБУ.

  Загалом, споживча інфляція сповільнилася з 13,7% у 2017 році до 9,8% у 2018 році, за даними Держстату. Що, як інформують в Нацбанку, "свідчить про розворот тренду зростання інфляції, який спостерігався у 2017 році, та послаблення фундаментального інфляційного тиску на українську економіку".

  Нагадаємо, темп зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2019 році знизиться до 2,5% через жорстку монетарну та фіскальну політику, а також уповільнення зростання економік основних торговельних партнерів України.

  Теги : нбу інфляція українці ціни зарплати
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів