Під час аудиту"Укрзалізниці" виявили розкрадання на 50,9 млн грн

  13 Травня, 2019 12:04
  Матеріали перевірки передано в правоохоронні органи.

  Аудит акціонерного товариства "Укрзалізниця" виявив розкрадання в розмірі 50,9 млн гривень колишнім керівництвом виробничого підрозділу "Вагонна дільниця станції Київ-Пасажирський" філії "Пасажирська компанія" АТ "Укрзалізниця" в Києві.

  Про це йдеться в повідомленні на сайті "Укрзалізниці".

  "Колишнє керівництво виробничого підрозділу "Вагонна дільниця станції Київ-Пасажирський" філії "Пасажирська компанія" АТ "Укрзалізниця" приховало 50,9 млн гривень, що були нараховані як премії, одноразові заохочення та матеріальна допомога окремим працівникам", – сказано в повідомленні.

  Розкрадання були виявлені Департаментом внутрішнього аудиту та контролю "Укрзалізниці" за результатами позапланової перевірки підрозділу за ініціативою керівництва компанії.

  Так, у ході перевірки діяльності компанії за період з 1 січня до 31 жовтня 2018 року встановлено, виявлено факти, коли деяким працівникам виплачувалась матеріальна допомога на оздоровлення при виході у щорічну відпустку в розмірі двох окладів та 2-3 рази на рік у тому числі. Наприклад, керівник цієї вагонної дільниці за своєю заявою безпідставно отримав матеріальної допомоги на оздоровлення в липні 2018 року в розмірі двох окладів – на загальну суму 45100 гривень.

  У ході перевірки також встановлено факт виділення понад 165 тис. гривень у вигляді премій та заохочень головному бухгалтеру, яка в момент виплати була відсутня на робочому місці, фактично перебуваючи на лікарняному, у щорічній або навчальній відпустці.

  Також з'ясовано, що мали місце випадки, коли рапорти на преміювання працівників підприємства, які йшли загальним переліком, подавалися не їхніми безпосередніми керівниками, а працівниками, які відповідно до своїх функціональних, посадових обов'язків їм не підпорядкувалися. Хоча, згідно з наказом товариства, клопотання про преміювання за виконання важливих і особливо важливих завдань подає керівник.

  Окрім цього, зафіксовані випадки, коли в період знаходження головного бухгалтера та начальника цього виробничого підрозділу на лікарняному, навчальній або щорічній відпустці, у відпустці без збереження заробітної плати тощо ними було завізовано та підписано накази про преміювання працівників підрозділу на загальну суму майже 10 млн гривень, рішення щодо яких приймалося керівником одноосібно, а не уповноваженою комісією, як належить.

  У той же час заступником начальника Вагонної дільниці станції Київ-Пасажирський, у період перебування начальника цього підрозділу на робочому місці, підписано за 2018 рік наказів на нарахування працівникам матеріальної допомоги на оздоровлення при виході у щорічну відпустку на загальну суму понад 100 тис. гривень.

  Перевіркою встановлено, що колишніми керівником Вагонної дільниці станції Київ-Пасажирський та головним бухгалтером не контролювалось нарахування заробітної плати відповідно до чинного законодавства, більше того, вони своїми усними вказівками змушували своїх підлеглих працівників проводити нарахування коштів без відповідних нормативних документів, оформлених належним чином, а в разі відмови від виконання поставлених ними завдань погрожували звільненням або фізичною розправою.

  Матеріали перевірки передані в правоохоронні органи.

  Нагадаємо, напередодні детективи НАБУ завершили розслідування фактів заволодіння 93,28 млн гривень компанії "Укрзалізниця" при закупівлі стрілочної продукції за завищеними цінами у 2015-2017 роках.

  Теги : укрзалізниця розкрадання аудит
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів