Петренко заявив, що в Україні вже не катують затриманих

  20 Грудня, 2018 09:05
  За словами міністра, Україна вийшла з чорного списку тих країн, які мають проблеми з катуваннями під час затримання.

  Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що Україна більше не перебуває у переліку країн, які мають системні проблеми з випадками катування затриманих правоохоронними органами осіб.

  Про це він сказав журналістам у середу, передає Укрінформ.

  "Зараз ми констатуємо, що кількість катувань під час затримання , кількість фактів, коли на людину тиснуть, зменшилася в рази. Україна взагалі вийшла з чорного списку тих країн, які мають системні проблеми з катуваннями під час затримання громадян", – запевнив Петренко.

  За його словами, зараз "кожна людина, яку затримують правоохоронні органи, має право протягом двох годин отримати адвоката, а до того часу ні слідчий, ні прокурор не мають права в цієї людини брати будь-які покази, тиснути на неї або шантажувати".

  "Зараз ми маємо дуже хорошу практику зі співпрацею нової поліції, з новими правоохоронними органами щодо навчання слідчих, яким чином їм комунікувати з адвокатами, юристами безоплатної правової допомоги", – розповів міністр.

  Він додав, що за один рік адвокати системи безоплатної правової допомоги домоглися виправдувальних вироків для 500 людей, на яких "вішали" недорозслідувані справи.

  НагадаємоМіністерство юстиції пропонує надягати електронні браслети стеження на гвалтівників і педофілів. 

  Теги : Павло Петренко правоохоронці міністерство юстиції катування
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів