Окупаційна влада "ЛНР" розкрадає кошти, які виділяє Росія – ЗМІ

  20 Грудня, 2018 16:38
  "Керівники" самопроголошених республік регулярно розкрадають гуманітарну допомогу агресора та організували свої схеми.

  Упродовж кількох років – з 2016 до 2018 – окупаційна влада на не контрольованій Україною території регулярно розкрадала кошти, які виділяла Росія на утримання Луганської області.

  Про це інформує оперативна група Інформаційний спротив.

  У "схемі" з відмивання коштів задіяні усі чиновницькі ланки: від середніх "керівників" до великих "державних" унітарних підприємств, медичних закладів та торгових мереж.

  У спротиві зазначають, що схеми вибудовані під "голову ради міністрів "ЛНР" С. Козлова, його заступників та профільних "міністрів".

  Наприклад, головний лікар однієї з лікарень О. Вольман, відповідальний за розподіл гуманітарних ліків, збував їх через мережу аптек та аптечних складів, у яких фігурує як співвласник. Крім цього, його партнер по аптеках Москаленко – постійний учасник тендерів на ремонт дорогого медичного обладнання в лікарні. Суми контрактів складають більше 80 млн рублів (більше 32 млн грн).

  "Директор" департаменту фінансово-економічної діяльності й бухгалтерського обліку Т. Гребенюк має родичів і друзів "міністрів". Жінка постійно завищує потребу в бюджетних коштах за "схемними" закладами.

  В.о. "міністра охорони здоров’я "ЛНР" П. Ляскевич має власну приватну клініку та проводить нелегальні операції, збуваючи наркотики.

  Особливу чітку схему спостерігають в розподілі пенсій та соціальних виплат: в "ЛНР" керівники соцзакладів можуть самостійно розпоряджатися особистими рахунками пацієнтів. Ці кошти осідають в кишенях П. Ляскевича та інших.

  Обіг незаконно видобутого на території України вуглю сягає 10 млн доларів. На цьому заробляє "генпрокуратура лнр".

  На сайті вказують, що найбільше російської гуманітарної допомоги розпродали через торгову мережу "Народний". Нині магазини мережі є банкрутами, а їхній борг перед місцевими постачальниками сягнув більше 300 млн рублів (більше 120 млн грн).

  За даними МНС, із серпня 2014 року на Донбас скеровано 68 автоколон, які доправили понад 70 тис. тонн гуманітарних вантажів. Під час розподілу гуманітарної допомоги МНС здійснює логістику, але саму гумдопомогу закуповують не на кошти відомства.

  З вересня Росія відмовилася виділяти з федерального бюджету кошти на надання у 2019-2020 роках гуманітарної допомоги окремим територіям.

  Теги : ДНР корупція ЛНР РФ
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів