Нова голова КСУ Шаптала фігурувала у сумнівних рішеннях – Чесно

  14 Травня, 2019 23:04
  Шаптала разом з іншими суддями допустила узурпацію влади Януковичем і радилась із Ківаловим щодо конституційності закону про люстрацію.

  Наталія Шаптала, яку 14 травня Конституційний суд України (КСУ) обрав своєю головою, фігурувала у сумнівних рішеннях, зокрема на користь режиму Януковича.

  Про це йдеться у довідці суддів КСУ від руху Чесно.

  Активісти підкреслюють, що 21 вересня 2019 року у Шаптали завершується 9-річний строк повноважень судді.

  У 2010 році Шаптала разом з іншими суддями КСУ допустила повернення Конституції 1996 року і збільшення повноважень екс-президента Віктора Януковича шляхом визнання неконституційним Закон України "Про внесення змін до Конституції України" від 08.12.2004 року.

  "Було запропоновано розглянути питання дострокового припинення повноважень та звільнення з посад суддів Конституційного Суду України у зв'язку з порушенням ними присяги судді, які були призначені з'їздом суддів України, зокрема судді Шапталу Н.К", – пишуть активісти.

  У 2015 році ГПУ відкрила з цього приводу кримінальне провадження, ще одне стосувалось ймовірного зловживання суддями КСУ своїм становищем під час ухвалення рішення на користь Януковича.

  Ще 6 суддів фігурують у провадженні про узурпацію влади Януковичем як свідки.

  Як з’ясували в Чесно, під час розгляду в суді питання конституційності закону про люстрацію влади Шаптала зверталася за "експертним висновком" до нардепа Сергія Ківалова, який власне і створив судову вертикаль при Януковичу. Ківалов до того ж сам підпадає під люстрацію.

  Нагадаємо, на початку травня ЗМІ повідомляли, що Станіслава Шевчука вже 14 травня можуть звільнити із займаної посади та судді через системні порушення.

  Теги : Янукович КСУ громадський рух "Чесно" Станіслав Шевчук
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів