НБУ: Трудова міграція в 2019 році послабить тиск на зарплати

  25 Жовтня, 2018 22:38
  На відміну від останніх двох років, в 2019 році трудова міграція вже не буде створювати такого значного тиску на зростання зарплат.

  Національний банк України прогнозує зниження тиску трудової міграції українців на зростання заробітних плат в наступному році.

  На відміну від останніх двох років, в наступному році трудова міграція українців вже не буде створювати такого значного тиску на зростання заробітних плат, повідомили в прес-службі НБУ.

  У НБУ відзначають, що продовження відтоку робочої сили з України високими темпами створює підвищення диспропорцій між попитом і пропозицією на ринку праці, що супроводжується зростанням заробітних плат і відповідно - інфляції разом зі зниженням потенціалу економіки.

  Так, зростання зарплати в липні підтримувалося підвищенням мінімальної зарплати, а також інтенсивною трудовою міграцією. Остання обумовлювала тиск на заробітні плати в сторону підвищення не тільки через зменшення пропозиції робочої сили на ринку праці, а й з-за процесів наближення (конвергенції) заробітних плат в Україні до заробітних плат сусідніх країн, зазначено в звіті НБУ.

  Нагадаємо, Національний банк підвищив прогноз інфляції на 2018 рік з 8,9% до 10,1%.

  Теги : нбу зарплата трудова міграція
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів