Мир на Донбасі: 49% українців вважають прийнятним пошук компромісів – опитування

  8 Липня, 2019 16:15
  Найбільше прихильників силового варіанту серед жителів заходу та центру і значно менше – на півдні та сході.

  Встановлення миру на Донбасі силовим шляхом підтримують лише 17% населення, 49% – вважають, що "заради миру варто погоджуватися на компроміси, але не на всі".

  Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, опубліковані на сайті фонду.

  Найбільше прихильників силового варіанту серед жителів заходу (28%) та центру (16%) і значно менше – на півдні (8%) та сході (13%). Думка, що варто йти на певні компроміси, переважає в усіх регіонах: у центральному (51%), східному (50%), південному (48%), західному (28%).

  "Мир за будь-яку ціну" найменше підтримують виборці партій "Голос" (10%) та "Європейська солідарність" (7%), найбільше – виборці партії "Опозиційна платформа – За життя" (36,5%). При цьому 45% виборців останньої партії вважають, що "задля миру слід іти на компроміси, але не на всі".

  Опитування показало, що громадяни України вважають неприйнятними більшість можливих компромісів, які обговорюються в публічному просторі та передбачені Мінськими домовленостями.

  Так, для 66% опитаних неприйнятними є проведення виборів на умовах бойовиків, для 61% – повна амністія всіх учасників бойових дій проти українських військ, для 58% – формування "силових органів" окупованих територій лише із місцевих представників.

  "Переважно неприйнятними є для населення України й внесення змін до Конституції щодо надання російській мові статусу державної мови (неприйнятно – 54%, прийнятно – 30%), згода на особливі політичні та економічні відносини тимчасово непідконтрольних територій з Росією (неприйнятно – 53%, прийнятно – 23%), ухвалення закону про нейтральний та позаблоковий статус України (неприйнятно – 48%, прийнятно – 29%)", – йдеться в результатах опитування.

  Прямі переговори з ватажками так званих "ДНР" та "ЛНР" підтримують і не підтримують однакова кількість опитаних – 41%. При цьому найбільше підтримують проведення таких переговорів на сході (54%) і на півдні (68%).

  Неоднозначним є ставлення до припинення блокади шляхів та відновлення торгівлі: таку пропозицію вважають прийнятною 32% українців, неприйнятною – 48%. Більше прихильників такого компромісу на півдні (52%) та на сході (47%), менше – у центральному регіоні (32%) і на заході (15%).

  Вищеназвані компроміси є неприйнятними для більшості виборців різних політичних сил, за винятком прихильників партії "Опозиційна платформа – За життя".

  Щодо політичного майбутнього окупованих територій, більшість громадян України віддають перевагу варіанту їхнього повернення на довоєнних умовах (54%), ще 17% респондентів бажають, щоб ці території повернулися до України, але отримали більше незалежності від Києва. Варіант автономії у складі України підтримують лише 12% українців, причому навіть на сході прихильників автономії лише 23%. Незалежність цих територій чи приєднання їх до Росії підтримують лише 4%, найбільше – на сході.

  Зазначається, що опитування проведено з 13 по 20 червня 2019 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

  Нагадаємо, згідно з результатами цього ж опитування, більше половини українців згодні на введення миротворців на окуповані території.

  Теги : Донбас мінські домовленості опитування переговори Опозиційна платформа – За життя Європейська солідарність Голос
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів