Масова трудова міграція негативно позначається на демографічній ситуації в Україні – експерти

  13 Березня, 2019 17:02
  Експерти впевнені, що хоча більшість заробітчан повернеться додому, трудова міграція все одно матиме вагомий вплив.

  За останні 25 років населення України скоротилося на 10 мільйонів осіб. При цьому обсяг зовнішньої трудової міграції становить близько 2,7 мільйонів осіб.

  Про це повідомляє 5 канал з посиланням на експертів.

  Масовий виїзд українців за кордон негативно позначається на демографічній та економічній ситуації в країні, констатують експерти. Адже утримувати непрацездатних людей вже через кілька років в Україні буде нікому.

  За словами голови Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василя Воскобойника, незважаючи на те, що більшість заробітчан повернеться додому, трудова міграція матиме вагомий вплив.

  "Велика частина все одно повернеться, тому що вони не зможуть там соціалізуватися. Але більш загрозливою для нас є саме демографічна ситуація. У нас до кінця 2030 року кількість працездатного населення зменшиться більш ніж на 3 мільйони осіб. Тому вже зараз держава повинна розробляти міграційну політику, яка дозволить залучати до нас трудових мігрантів з інших країн", – вважає Воскобойник.

  Окрім законодавчого закріплення міграційної політики, демографи наполягають ще й на змінах у сфері соціальної політики, оскільки саме вона гратиме ключову роль в утриманні робочих рук усередині країни.

  Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд констатує, що велика кількість українців змушені шукати роботу за кордоном, оскільки економічне зростання України є надто низьким.

  Теги : міграційна політика населення трудова міграція
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів