Фірми з оточення нардепів від БПП і "Волі народу" "захопили" паливні підряди "Укрзалізниці" і Міноборони

  18 Червня, 2019 17:47
  Компанії отримали монопольне становище в тендерах на постачання олив та мастил завдяки впровадженню спеціальних процедур допуску.

  В останні декілька років постачання олив та мастильних матеріалів "Укрзалізниці" та Міністерству оборони майже повністю монополізували кілька компаній, які пов'язують з оточенням народних депутатів Олександра Грановського та Олександра Пономарьова.

  Про це йдеться у розслідуванні Економічної правди.

  Саме з впливом народних депутатів співрозмовники видання пов'язують успіх цих фірм.

  Перша компанія – ТОВ "Агрінол". Вона випускає оливи на базі бердянського заводу "Азмол", який до 2016 року належав "Нафтогазу України".

  "Завод контролюють родичі колишнього "регіонала", а нині депутата від "Волі народу" Олександра Пономарьова. Він і сам відкрито виконував роль адвоката сімейного бізнесу у скрутні моменти", – йдеться у статті.

  Як зазначається, постачанням продукції "Агрінолу" займаються офіційні дилери компанії. Найчастіше для цього використовується фірма "Міроіл". У її активі – величезна кількість виграних останніми роками державних замовлень на мільйони гривень.

  Інший фаворит, як повідомляється у статті, київський завод КSM. Його продукцію продають фірми з групи "Трейд коммодіті", яка у 2016 році стала активним учасником державних тендерів.

  У 2018 році на неї припадало 35% поставок пального Міноборони, а у 2017 році цей показник становив 60%. Приблизно такий же успіх компанія демонструє і в тендерах "Укрзалізниці": у 2018 році на неї припало 40% постачань, у 2017 році – 50%.

  "Коммодівців" пов'язують з оточенням народного депутата від БПП, "адвоката Харкова" Олександра Грановського. У 2017 році бізнесмен Андрій Адамовський, відомий співпрацею з Грановським, заявив, що є "одним з інвесторів" цієї компанії.

  Другим інвестором був названий Володимир Трофименко. Сам депутат спростовував свою причетність до компанії.

  Її офіційним засновником і директором значиться житель Кам'янського Вадим Майко, який раніше не відзначався успіхами на ринку пального.

  Як повідомляється, після хвилі скандалів і судових позовів "Трейд коммодіті" перейшла в стадію банкрутства, але її справу продовжують "рідні" "Август пром", "Фідея" та "Торум".

  Наголошується, що вказані компанії в останні роки отримали монопольне становище в тендерах на постачання олив та мастил для "Укрзалізниці" та Міністерства оборони завдяки впровадженню спеціальних процедур допуску.

  Як повідомлялося раніше, у Харкові напередодні позачергових парламентських виборів до Верховної Ради розвішують білборди і листівки, на яких зображено соратника колишнього президента Петра Порошенка Олександр Грановський, який тисне руку міському голові Геннадію Кернесу.

  Теги : Міноборони тендер укрзалізниця БПП воля народу олександр грановський Олександр Пономарьов
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів