Філарет: Передача церков УПЦ після отримання автокефалії може бути лише добровільною

  26 Жовтня, 2018 12:18
  За словами предстоятеля УПЦ КП, якщо громада вирішить залишатись в російській православній церкві, то і церкви і лаври залишаться в РПЦ.

  Жодного насильства у питанні передачі церков після отримання Українською православною церквою автокефалії бути не може.

  Про це під час прес-конференції заявив предстоятель Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарет, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

  "Коли буде утворена єдина Українська православна церква, то значна частина православних залишиться в російській православній церкві, однак вони матимуть право приєднатися до української церкви", – розповів Філарет.

  За його словами, самі приміщення церков належать громаді, а тому, якщо громада вирішить залишатись в російській православній церкві, то і церкви залишаться в РПЦ. Це стосується і лавр, додав він.

  "Передача цих лавр може бути тільки добровільною. Я вірю, що лаври будуть передані добровільно без всякого насильства. Коли це буде, не знаю, але те, що це відбудеться, я впевнений", – зазначив Філарет.  Нагадаємо, раніше очільник Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарет заявляв, що після створення єдиної помісної Української православної церкви мова богослужінь буде здебільшого українською, але можна буде проповідувати російською та старослов’янською

  Теги : УПЦ КП Філарет рпц автокефалія
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів