Фермери звинуватили поліцейських у рейдерстві на Херсонщині

  20 Серпня, 2018 18:12
  Фермери заявили, що поліцейську спецоперацію “Мак” використовують для вирішення приватних інтересів.

  На Херсонщині фермери заявили, що працівники Національної поліції під виглядом проведення пошуку "наркоплантацій" намагалися відібрати у них землю.

  Поліцейську спецоперацію “Мак” використовують для вирішення приватних інтересів, про це заявили Олександр та Сергій Корнієнки, батько і син з селища Нова Маячка Херсонської області у своєму відкритому листі.

  За словами фермерів, до їхнього господарства завітала слідча група поліції з ухвалою про проведення обшуку за ознаками кримінального правопорушення. Як випливає з опублікованого документу кримінальне провадження порушено на підставі рапорту дільничого інспектора Є. Філіпова, яким “була отримана інформація, що громадянин К вирощує на території свого домоволодіння… рослини роду коноплі”.

  Водночас Олександр та Сергій Корнієнки рішуче заперечують факт незаконного вирощування, а обшук і кримінальне провадження пов’язують з наміром змусити їх припинити обробляти землю, яку вони орендують. Буцімто 12 гектарів паїв приглянулись конкуренту – колишньому сільському голові.

  “Маємо свою землю площею у 6,5 гектара на родину, а також орендуємо сусідські паї ще на 12 гектарів для вирощування картоплі, капусти й моркви. І все було б добре, аж доки на нашу ділянку не кинув оком фермер — колишній селищний голова”, – йдеться у відкритому листі Корнієнків.

  Фермери зазначили, що дорослий син селищного голови неодноразово вимагав, щоб вони покинули свою землю. Крім того, вони додали, що обшуки поліцейських є відповіддю селищного голови на відмову від його пропозиції.

  За словами фермерів, у закутку присадибної ділянки за стіною бур’янів пильні поліцейські вгледіли дикорослі коноплі, яких нарахували аж 23 рослини. У протоколі обшуку, який  опубліковано разом з  відкритим листом, вказано, що це рослини “дикого походження”.

  Автори відкритого листа визнають невжиття заходів щодо знищення дикорослих конопель своїм недоглядом, однак переконані, що такий “вибірковий” обшук є провокацією з метою тиску на них.

  Це не перший випадок, коли з ухвалою про обшук за кримінальною статтею про незаконне вирощування канабісу поліцейські вилучають на території домоволодінь дикорослі коноплі, та забезпечують собі статистику розкритих кримінальних злочинів, користуючись юридичною безпорадністю селян.

  Теги : національна поліція Херсонська область
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів