Епіфаній впевнений, що український і російський народи відновлять дружбу і мирні відносини

  23 Сiчня, 2019 14:42
  Митрополит також закликав, щоб усі православні жителі в Україні об'єдналися навколо єдиної автокефальної Православної Церкви.

  Митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що Російська Православна Церква буде протистояти діяльності ПЦУ і буде переконувати інші церкви не визнавати українську і сіяти розбрат серед віруючих українців.

  Про це він заявив в інтерв'ю для грецького видання "TaNea", повідомляється на його сторінці в Facebook.

  В той же час Епіфаній зазначив, що в Україні буде певна кількість парафій, які будуть підпорядковані Російській Православній Церкві і проти цього не буде ніяких заперечень.

  "Російська Православна Церква може піклуватися про своїх віруючих на території України. Ті, хто вирішить залишитися в російській церкві, не повинні відчувати жодного виду тиску. Ці парафії повинні мати рівні права з тими, що належать до Православної Української Церкви. І поступово, я вважаю, наші відносини будуть нормалізовані, наші народи відновлять дружбу, добрі і мирні стосунки", – підкреслив митрополит.

  Епіфаній також закликав, щоб усі православні жителі в Україні об'єдналися навколо єдиної автокефальної Православної Церкви.

  "Вселенський Патріархат виконав історичну справедливість. Таким чином Матір Церква реалізувала право дарувати автокефалію своїй доньці – Українській Церкві. Зараз ми закликаємо, щоб усі православні в Україні об'єдналися навколо єдиної автокефальної Православної Церкви", – сказав він.

  Епіфаній додав, що цей процес займе час і має відбутися мирно і ґрунтуватися на любові і взаєморозумінні.

  "Тому ми не ставимо часових рамок. Ми маємо закласти правильні духовні засади. На відміну від тих, хто ворожий до нас, ми зобов'язані забути всі суперечки. Як християни пробачити, відкрити свої обійми і сказати, що відтепер ми готові мирно будувати наше спільне майбутнє. Наше церковне майбутнє", – підкреслив він.

  Нагадаємо, раніше предстоятель Православної Української церкви (ПЦУ) Епіфаній заявив, що українська церква не підкоряється Константинополю.

  Теги : рпц автокефалія митрополит Епіфаній ПЦУ
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів