Яценюк і Мартиненко користуються послугами проплачених ботів

  1 Лютого, 2019 14:11
  У розпорядженні журналістів опинився звіт за 2015 рік про роботу ботів у соцмережах на користь політиків.

  Лідер "Народного фронту" Арсеній Яценюк та екс-депутат Микола Мартиненко, який є фігурантом однієї зі справ НАБУ, користуються послугами проплачених ботів у соцмережах для введення в оману реальних користувачів і спотворення громадської думки.

  У розпорядженні журналістів-розслідувачів програми "Схеми" опинився звіт від 2015 року про виконану ботами роботу в соцмережі за певний період часу, передає Радіо Свобода.

  У цьому документі детально описано, під якими постами про Яценюка і його однопартійців організовані несправжні юзери, тобто боти, залишали свої відгуки, чим захищали політиків від критики чи "зупиняли негатив". Водночас у звіті міститься і зведена таблиця з чітким підрахунком того, скільки від загальної кількості коментарів під постом є справою рук ботів. Так, під постом на той момент глави уряду Яценюка про членство України в НАТО і ЄС боти залишили 271 коментар.

  Крім того, журналісти також проаналізували сторінки людей, які під наведеними у звіті постами залишали коментарі. Журналісти з'ясували, що деякі "симпатики" Яценюка, наприклад, акаунт під ім’ям Павло Щирий (з фотографією музиканта із Молдови Всеволода Королюка)  упродовж 2015-2016 років залишав коментарі не лише під постами прем'єра і його політсили, але й тими, де про них згадували, наприклад, під журналістськими розслідуваннями.

  Сам Королюк заперечив будь-яку причетність до акаунту "Павло Щирий" і додав, що абсолютно не цікавиться політикою.

  Також "Схеми" зафіксували, що низка акаунтів-симпатиків екс-глави уряду як прем’єра, залишаються палкими коментаторами НФ і досі та здебільшого є прибічниками Мартиненка.

  Так, один із прикладів – Марія Блинчук із Чернігова. У 2015-2016 роках вона активно коментувала публікації лідера НФ, а у 2018-му вже підключилась до дискусії у справі Мартиненка.

  Водночас у прес-службі Яценюка підкреслили, що він до цього не причетний.  Нагадаємо, політична партія "Народний фронт" у суботу, 2 лютого, проведе з’їзд, під час якого прийме рішення щодо свого кандидата у президенти.

  Теги : Арсеній Яценюк микола мартиненко Народний Фронт Схеми
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів