"Військового" радника Порошенка звинуватили у привласненні гуманітарки на 20 млн грн

  11 Травня, 2019 10:59
  Юрій Бірюков звинувачений данськими благодійниками в крадіжці гуманітарної допомоги.

  Міжнародна благодійна організація Global Medical Aid підозрює радника президента Петра Порошенка з питань Міноборони Юрія Бірюкова в крадіжці наданих в якості гуманітарної допомоги препаратів та обладнання на 20 мільйонів гривень.

  Відповідний документ-запит на ім'я Порошенка зі звинуваченнями у бік Бірюкова в Facebook опублікував радник новообраного президента Володимира Зеленського з питань Збройних сил Іван Апаршин.

  "Прошу Вас дозволити мені, як Президенту Датської міжнародної благодійної організації Global Medical Aid запросити початок офіційного розслідування щодо БФ "Крила Фенікса" і/або Бірюкова Юрія щодо надання благодійної допомоги на загальну суму понад 20 мільйонів гривень від Global Medical Aid БФ "Крила Фенікса", – йдеться в запиті від імені голови Global Medical Aid Фредеріка Дудесборга.

  За інформацією Global Medical Aid, в 2014 році благодійний фонд Бірюкова "Крила Фенікса" зробив запит про надання гуманітарної допомоги, і в січні 2015 року 2 вантажівки з гуманітарним вантажем направили в Україну. Орієнтовна вартість вантажу склала 20 мільйонів гривень.

  У компанії безуспішно чекали від Бірюкова акти прийому-передачі і накладні з гуманітарного вантажу.

  "Після отримання вантажу "Крилами Фенікса" я направив їм запит про надання документації: актів приймання-передачі, накладні і т. д. Їх мені обіцяли надати. Протягом весни-літа 2015 року я багато разів відправляв нагадування про надання документів і 3-4 рази приїжджав в офіс "Крил Фенікса", і кожен раз мене переконували, що я отримаю документи найближчим часом. Більше того, мені повідомляли, що фонд "працює" над складанням документів, хоча вони повинні були бути складені до передачі медикаментів і медичного устаткування кінцевим одержувачам і підписані ними в момент отримання вантажу. Я не розумію, чому мені не надають документи, які повинні були бути готові ще в 2015 році", – заявив керівник Global Medical Aid.

  В Global Medical Aid після довгого проміжку часу дочекалися від Бірюкова документ, який не має жодної юридичної цінності, оскільки не містив підписів і печаток одержувачів вантажу, а також в ньому біла відсутня інформація про кількість і найменування медичних препаратів.

  Після отримання "документа" в Global Medical Aid зверталися з листами особисто до Бірюкова, але відповідь не отримали.

  "Я досі не знаю, куди подівся гуманітарний вантаж, який був відправлений Global Medical Aid для БФ "Крила Фенікса" на суму 20 мільйонів гривень і можу зробити висновок, що медикамент і медичне обладнання не були передані на благо пацієнтів, як було заявлено, а були використані для особистого збагачення Бірюкова Юрія", – йдеться у зверненні.

  Як повідомлялося. Раніше лідер "Руху нових сил" Михайло Саакашвілі назвав Бірюкова "баригою", яка завдяки корупції наживається на українських військових.

  Теги : гуманітарна допомога Юрій Бірюков Петро Порошенко крадіжка Іван Апаршин
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів