Відео з виступом Медведчука перевірять на сепаратизм

  26 Лютого, 2019 16:11
  Експерти повинні визначити, чи закликав Медведчук до зміни територіальних меж України.

  Служба безпеки України проведе лінгвістичний аналіз закликів Віктора Медведчука про "автономний регіон Донбас".

  Відповідне рішення ухвалив Шевченківський райсуд Києва від 21 лютого.

  До суду звернувся слідчий СБУ з клопотанням перевірити промову голови організації "Український вибір – право народу" і голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука.

  На партійному з’їзді Медведчук заявив про необхідність створити "автономний регіон Донбас" із власним парламентом, урядом і закріпленням цього в Конституції.

  Суд задовольнив клопотання, ухвала не підлягає оскарженню.

  Експертизу, згідно з ухвалою, проведуть експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Мін’юсту й Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз СБУ.

  Експерти повинні визначити, чи містяться у виступі Медведчука заклики до зміни територіальних меж України, розпалювання національної, релігійної ворожнечі.

  Нагадаємо, 5 лютого Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження проти лідера "Українського вибору" Віктора Медведчука за статтями про можливу державну зраду і сепаратизм.

  Як повідомлялося, Віктор Медведчук перебуває у тісних родинних стосунках з президентом країни-агресора Володимиром Путіним: є його кумом. Він заявляв, що не вважає РФ агресором, і зазначав, що визначення "Росія – країна-агресор" є "пропагандистським штампом, але ніяк не реальністю".

  Збройний конфлікт між Росією та Україною почався у квітні 2014 року з анексії українського півострова Крим. Бойові дії відбуваються між українськими військовими ЗСУ  та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

  Перемовини щодо врегулювання конфлікту проводили у тристоронній контактній групі в Мінську. Однак наприкінці 2018 року одна з членів групи Ірина Геращенко порадила перенести місце зібрання в іншу країну, оскільки сумнівається у політиці керівництва Білорусі.

  Теги : ДНР СБУ РФ Медведчук
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів