У Зеленського готують систему цифрової ідентифікації громадян

  11 Липня, 2019 14:23
  У глави держави вважають, що "завдяки цифровій ідентифікації вдасться зробити справжній ривок у розвитку".

  Радник президента Володимира Зеленського Михайло Федоров запропонував на зустрічі з представниками МВС, ДМС та Мін'юсту запровадити в Україні систему цифрової ідентифікації громадян.

  Про це повідомляється на сайті глави держави.

  "У світі цифрової економіки громадяни, бізнес, держава є учасниками невидимої взаємодії одне з одним через Інтернет і різноманітні онлайн-системи, а тому для встановлення довіри, здійснення відповідних транзакцій та отримання електронних послуг ідентифікація громадянина чи підприємства є важливим кроком", – наголосив Федоров.

  Він вважає, що відсутність єдиної системи ідентифікації в Україні віддаляє особу від державних інформаційних ресурсів і створює поле для зловживань і махінацій.

  Радник Зеленського стверджує, що це питання потребує вирішення ще з 2000 року, коли в Україні вперше почали з'являтися електронні системи взаємодії між державою та громадянином.

  За його словами, "завдяки цифровій ідентифікації вдасться зробити справжній ривок у розвитку".

  Федоров планує запропонувати ініціативу до обговорення на засіданні РНБО.

  Він також додав, що розвиток цифрової ідентифікації в Україні важливо гармонізувати з відповідними регламентами ЄС (eIDAS).

  Зазначається, що запровадження цифрової ідентифікації разом із розвитком альтернативних BankID та MobileID надасть можливість змінити "паперову" систему та є ключовим елементом програм "Держава у смартфоні" та "Цифрова економіка".

  Цифрові ідентифікатори громадян дадуть змогу реалізувати низку технологічних проектів. Зокрема, автоматичну верифікацію даних, електронний перепис населення, модернізацію сфери електронного підпису.

  Як повідомлялося раніше, Європейський союз планує виділити Україні 25 млн євро на розвиток цифрової економіки та електронного управління.

  Теги : МВС Інтернет міністерство юстиції економіка Державна міграційна служба Володимир Зеленський
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів