У Порошенка та Яценюка хочуть скасувати відповідальність за незаконне збагачення

  23 Сiчня, 2018 21:48
  Політсила президента та екс-прем'єра планує не карати чиновників

  У Верховній Раді зареєстрований законопроект, яким народні депутати від "Блоку Петра Порошенка" та "Народного фронту" хочуть скасувати кримінальну відповідальність за незаконне збагачення чиновників.

  Про це повідомив Центр протидії корупції.

  Законопроект №7499 ініціювали нардепи від БПП Владислав Данілін і Олександр Кірш від "Народного фронту", Геннадій Чекіта і Андрій Шинькович від БПП.

  Планується не карати чиновників за придбання або передачу іншим особам майна, походження якого він не може пояснити. У разі прийняття законопроекту, кримінальні справи будуть заводити тільки на тих чиновників, які незаконно придбали майно.

  Керівник юридичного відділу ЦПК Олена Щербань заявила, що наразі чиновнику загрожує від 2 до 10 років позбавлення волі за придбання майна, вартість якого не відповідає офіційним доходам його сім'ї. За новим законопроектом будуть карати лише за незаконне придбання майна - наприклад, без належного угоди або доручення від власників майна.

  "Придбання державними чиновниками автомобілів і квартир, які стоять в сотні разів більше їх офіційного заробітку, якщо це зроблено офіційно, скажімо в автосалоні - не передбачатиме кримінальну відповідальність ", - зазначила Щербань.

  Також законопроект легалізує приховування корупційного майна чиновників через оформлення його на третіх осіб.

  У Центрі протидії корупції впевнені, що прийняття законопроекту сприятиме закриттю сотень кримінальних справ. Серед таких справа - відповідальність голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка, який, за версією слідства, приховує цінне майно і елітний будинок через фіктивне розлучення, справа нардепа Євгена Дейдея, вартість нового майна якого в 4 рази перевищує доходи його сім'ї і т.д.

  Теги : корупція Верховна Рада БПП Народний Фронт центр протидії корупції
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів