У НАЗК хочуть зобов’язати подавати е-декларації учасників антикорупційних мітингів

  17 Липня, 2017 17:03
  На думку керівництва НАЗК, декларації повинні подавати навіть ті, хто надсилав запит до органів влади.

  Національне агентство з питань запобігання корупції  планує зобов’язати подавати е-декларації осіб, які брали участь в антикорупційному мітингу, безкоштовному семінарі щодо методів боротьби з корупцією та надсилали запит до органів влади більше одного разу впродовж року.

  Відповідне роз’яснення щодо Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб" направила керівник департаменту НАЗК Ганна Соломатіна голові Центу "Ейдос" Вікторові Тарану на його запит.

  У НАЗК зазначили, що під сферою запобігання корупції розуміють будь-які заходи, які пов’язані із розробкою, впровадженням та контролем за виконанням антикорупційного законодавства. Фізичними особами, що підпадають під декларування, є усі, хто отримує кошти в рамках антикорупційних ініціатив, як напряму від донора, так і опосередковано. Це положення не розповсюджується лише на фізичних-осіб підприємців.

  Крім того, під дію закону потрапляють громадські організації, які у своєму статусі не мають положення про антикорупційну діяльність, проте вчиняли заходи щодо боротьби з корупцією у своїй сфері. 

  Як відомо, закон, відповідно до якого члени антикорупційних громадських організацій зобов'язані подавати електронні декларації, набуде чинності з 30 березня.

  Теги : корупція НАЗК антикорупційні організації
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів