Суд відібрав у Гройсмана право на призначення глави "Нафтогазу"

  16 Травня, 2019 16:52
  Наглядова рада знову отримала право на подання кандидатури глави "Нафтогазом".

  Окружний адміністративний суд визнав протиправною та скасував постанову Кабінету міністрів, яка наділяла збори акціонерів повноваженнями на обрання і звільнення голови та членів правління "Нафтогазу" без подання наглядової ради. Про це йдеться в ухвалі Окружного адміністративного суду від 14 травня, повідомляє Європейська правда.

  Згідно з ухвалою суду, зупинена постанова Кабміну №226 від 6 березня 2019 року, а саме:

  • в частині затвердження підпункту 22 пункт 47 Статуту "Нафтогазу", згідно з яким до виключної компетенції загальних зборів належить обрання та припинення повноважень голови і члена правління;
  • в частині затвердження підпункту 23 пункту 47 Статуту АК, згідно з яким до виключної компетенції загальних зборів належить прийняття рішення про відсторонення голови або члена правління від здійснення повноважень та обрання особи, яка тимчасово здійснюватиме повноваження голови правління до набрання рішенням у даній справі законної сили.  Нагадаємо, 21 березня Кабмін змінив статут НАК "Нафтогаз України". Згідно з рішенням уряду, збори акціонерів отримали право обирати і звільняти голову та членів правління без подання наглядової ради. У 2016 році Кабінет міністрів відібрав управління 100% акцій ПАТ "НАК "Нафтогаз України".

  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів