Справа про стрілянину Пашинського: ДБР просять допитати "понятих", підібраних Луценком

  29 Липня, 2019 17:15
  Адвокат потерпілого перерахувала факти, що свідчать про упередженість Генпрокуратури.

  Державне бюро розслідувань (ДБР) проінформували про порушення, які були допущені Генеральною прокуратурою (ГПУ) при проведенні слідчого експерименту в рамках розслідування кримінального провадження про стрілянину народного депутата Сергія Пашинського в громадянина В'ячеслава Хімікуса.

  Про це у себе на сторінці в Facebook написала адвокат потерпілого Марина Парінова, опублікувавши відповідне клопотання.

  "ДБР за моєю заявою розслідує зловживання, що мали місце з боку Генеральної прокуратури... Про кожне порушення ГПУ, як складової єдиного умислу з приховування тяжкого злочину Пашинського, детально інформуємо ДБР. Почали з обставин проведення слідчого експерименту і участі у ньому в якості "понятих" топ-блогерів, лояльних до тодішньої влади і "Народного фронту", – написала адвокат.

  У клопотанні Парінова просить ДБР допитати в якості свідків блогерів і журналістів Сергія Іванова, Карла Волоха, Юрія Бутусова і Романа Ніцера, яких на експеримент запрошував особисто генеральний прокурор Юрій Луценко.

  "Вважаємо, що сам факт спеціального підбору понятих свідчить про упередженість Генеральної прокуратури, про бажання створити певний медіа ефект при ігноруванні процесуальних норм", – йдеться в клопотанні адвоката, направленому до ДБР.

  Нагадаємо, 31 грудня 2016 року поблизу Василькова під Києвом нардеп Сергій Пашинський вистрілив у місцевого жителя В'ячеслава Хімікуса. Стріляв депутат з нагородної зброї, яку вручив йому міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

  За даним фактом було відкрито кримінальне провадження. Однак незабаром Генеральна прокуратура його закрила. У відомстві заявили, що депутат діяв в рамках необхідної оборони.

  А через майже 2 роки після інциденту поліція і зовсім вручила підозру потерпілому від дій Пашинського.

  Сьогодні рішення ГПУ про закриття кримінального провадження оскаржують у суді.

  Теги : ГПУ сергій пашинський В'ячеслав Хімікус Марина Парінова ДБР
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів