Сироїд: Порошенко гальмує реформу виборчого закону

  6 Вересня, 2018 16:32
  За словами заступника глави парламенту, фракція Порошенка має найбільшу кількість голосів у ВР, а без них прийняття виборчого закону є нереальним.

  Президент України Петро Порошенко гальмує нинішню реформу виборчого закону, бо через свій адмінресурс може проводити тих людей, які йому потрібні.

  Про це у Верховній раді в коментарі журналістам заявила нардеп, заступник голови ВР України Оксана Сироїд, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

  "Нинішній виборчий закон був прийнятий за часів Януковича для того, щоб через адмінресурс створити контрольований парламент. І хоча всі обіцяли, що закон буде змінений, насправді нинішній президент, як тільки вийшов на посаду, я так розумію, що він зрозумів усі переваги своєї посади, адмінресурсу і, звичайно, що не мав жодного наміру змінювати виборче законодавство", – наголосила вона.

  За словами Сироїд, у стінах парламенту більшість народних депутатів готові до зміни виборчого закону і готові до запровадження пропорційної системи.

  "На жаль, саме президент України гальмує нинішню реформу виборчого закону…Він контролює фракцію, яка має найбільшу кількість голосів у парламенті – 130 голосів. Без цих голосів прийняття виборчого закону є нереальним", – зазначила вона.

  Нинішня система дозволяє президенту через свій адмінресурс проводити тих людей, які йому потрібні, наголошує заступник голови ВР.

  "Що таке мажоритарна система сьогодні? Це є феодальна система, яка дозволяє обрання на посаду народного депутата – людини, яка забезпечується не підтримкою людей, а підтримкою адмінресурсу – голови обласної адміністрації, голови районної адміністрації. Тобто фактично це є нинішня система, вона дозволяє главі держави, який контролює обласні, районні державні адміністрації через свій адмінресурс проводити тих людей, які йому потрібні", – сказала Сироїд.

  Вона також підкреслила, "що багато депутатів налаштовані, що навіть якщо буде маніпуляція і кодекс буде завалений руками коаліції, то все одно буде продовжуватися боротьба за прийняття законно пропорційної системи".  Нагадаємо, раніше Оксана Сироїд заявляла, що вибори до Верховної Ради нічого не змінять, оскільки в наступному парламенті будуть ті ж нардепи.

  Теги : закон Янукович Оксана Сироїд вибори Петро Порошенко
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів