Правозахисники вимагають відставки Авакова і Луценка через смерть Гандзюк

  5 Листопада, 2018 16:20
  Розслідування нападів на Гандзюк та інших активістів проходить неефективно.

  Сімдесят три громадських організації вважають, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і генпрокурор Юрій Луценко повинні піти у відставку в зв'язку зі смертю активістки Катерини Гандзюк.

  Розслідування нападів на Гандзюк та інших активістів проходить неефективно, йдеться в заяві Коаліції на захист громадянського суспільства в зв'язку з убивством Гандзюк.

  "На жаль, цей і щонайменше сотня інших нападів на цивільних активістів, які відбулися на підконтрольній уряду України території після Євромайдану, не розслідуються ефективно", – йдеться в заяві.

  У заяві згадується, що напад на Гандзюк спочатку було кваліфіковано як хуліганство і тільки після тиску громадськості його було перекваліфіковано на "тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування".

  Потім кваліфікацію змінили ще раз і визначили, як "замах на вбивство".

  "І тільки через два місяці, 25 вересня 2018 року, за клопотанням адвоката Євгенії Закревської головне управління Нацполіціі в Херсонській області додало ознаку замовлення в кваліфікацію злочину (по п. 11 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України). Але в підозрі у виконавців ознака "замовлення" до сих пір не фігурує", – йдеться в заяві.

  Підписанти вважають, що причинами нападів на активістів є "корупція, безкарність і відсутність ефективної реформи поліції і прокуратури".

  "Ми обурені станом розслідування нападів і вбивств громадських активістів і вимагаємо відправити у відставку керівництво херсонської поліції, яка з самого початку саботувала розслідування нападу на Катерину Гандзюк, а також вимагаємо відставки генерального прокурора України Юрія Луценка і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, які саботували реформу правоохоронних органів в Україні", – сказано в заяві.

  Громадські працівники наполягають на проведенні ефективного розслідування вбивства Гандзюк і нападів на інших активістів, а також на публічному звіті про заходи, вжиті для встановлення і покарання замовників.

  Нагадаємо, народного депутата Антона Геращенко (фракція "Народний фронт") звинуватили у брехні щодо розслідування справи про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк.

  Теги : Арсен Аваков Юрій Луценко Катерина Гандзюк
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів