Порошенко сидітиме – Портнов

  19 Травня, 2019 17:55
  У політика вже є документи, необхідні для кримінального переслідування Петра Порошенка.

  Колишній заступник глави Адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Портнов запевнив, що готує кримінальні справи щодо Петра Порошенка і його оточення. Про це екс-чиновник розповів в інтерв'ю Стране.

  За словами Портнова, він зі своєю командою юристів в перший день після інавгурації Володимира Зеленського подадуть заяву про злочини Порошенка.

  "Ми систематизували основні злочини ОЗУ Порошенка і будемо подавати заяви буквально з післязавтрашнього дня. Далі розгалуження на два шляхи. Якщо нова влада захоче проявляти активність, ми будемо поруч. Якщо ні, ми будемо здійснювати публічний тиск, документувати, оформляти все процесуально, оскаржити бездіяльність правоохоронних органів. І все це здійснювати до тих пір поки суспільне та інформаційний тиск не стане настільки сильним, що правоохоронним органам нічого не залишиться, крім як почати активні слідчі і процесуальні дії. Що стосується суддів, то я відчуваю і розумію настрої в судовій системі. Ті зловживання і переслідування, ті політично мотивовані справи, якими стикалися судді, не залишають їм вибору. Я абсолютно переконаний, що перші ж клопотання до суду щодо запобіжного заходу Порошенку, будуть задоволені. Але я б починав паралельно роботу і по арешту активів Порошенка і його команди. Ми готувалися до цього, провели консультації з юристами в Панамі, Британії, встановили прямі комунікації з ними. І будемо на волонтерських засадах допомагати українському суспільству позбутися всіх ключових фігурантів, які керували нашою країною в останні 5 років.

  Портнов зазначив, що головними фігурантами кримінальної справи будуть Порошенко, заступник глави АП Олексій Філатов, нардеп Сергій Пашинський, лідер фракції "Народного фронту" Максим Бурбак, та інші ключові чиновники з оточення нинішнього президента.

  Політик уточнив, що розслідування щодо Порошенка стосуватиметься панамських офшорів, розкрадання в армії, закупівлі для Збройних сил на "Кузні на Рибальському".

  "В об'єктиві уваги знаходиться багато чого. Але я вважаю, що потрібно правильно розставити пріоритети. Якщо ми зараз візьмемося за щось неважливе або недостатньо важливе, можемо зіпсувати всю роботу. Тому перше, що має бути-це те, чому максимально хвилює українське суспільство: розкрадання в армії, мародерство, це нажива в ті дні, коли українські солдати гинули на фронті. Ми покажемо всю цю розгорнуту картину, як в Панамі, наприклад, збільшилася капіталізація в ті дні, коли ховали українських солдатів. Ми будемо займатися найголовнішими і ключовими питаннями. У тому числі - "Ленінською кузнею", це де Порошенко сам у себе купував військову продукцію за бюджетні гроші, які сам же стверджував у держбюджеті через підконтрольну йому фракцію, сам же виділяв ці гроші через підконтрольні йому уряд і Мінфін, і сам же витрачав за завищеними цінами на підконтрольному йому підприємстві "Ленінська кузня". Ми повинні перевірити угоду, яку нібито провели за $300 млн Тігіпка і Порошенка – це явне відмивання незаконно викрадених коштів. Вона проходила через офшорні компанії, і ми розуміємо вже всю комбінацію. Тому якщо, на підставі нашою інформацією, правоохоронні органи звернуться до суду, вони можуть поставити питання про арешт всіх активів Порошенко тільки на підставі першого заяви про "Ленінської кузні", то тоді ми допоможемо в інших юрисдикціях – в Панамі, у Великобританії, на Британських Віргінських островах, в Гібралтарі, на які оформлена іспанська власність Порошенко, і допоможемо вже там комунікувати з місцевими юристами для того, щоб українська держава швидше змогла заарештувати рахунки, заморозити активи і почати розгляди, щоб повернути їх в Україні. Ми зробимо Порошенко настільки токсичним і потискати руку в світі, що він розгубить залишки міжнародної підтримки. А мета цієї роботи – перетворити його ще існуючу парламентську фракцію в нікчемну політсилу для того, щоб вони не змогли перемогти на наступних парламентських виборах. І не змогли впливати на суспільне життя і державну політику в нашій країні. Це ключове завдання", – розповів Портнов.

  Нагадаємо, раніше Портнов повідомив, що повернувся на територію України після 5 років відсутності.

  Теги : Петро Порошенко Андрій Портнов
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів