Порошенко пояснив, чому присвоїв Філарету звання "Герой України"

  10 Сiчня, 2019 15:59
  За словами глави держави, якби не роль Філарета, досягти процесу створення єдиної помісної церкви в Україні було б неможливо.

  Президент Петро Порошенко заявив, що нагородив найвищим званням "Героя України" патріарха Філарета, бо саме він заклав фундамент для створення в країні автокефальної церкви.

  Про це він сказав у Рівному у Свято-Покровському кафедральному соборі, передає Українська правда.

  За словами глави держави, досягти процесу створення єдиної помісної церкви в Україні було б неможливо, якби не роль Філарета.

  "Можна було б докладати безліч зусиль, але якби 25 років тому його святість не заклав фундамент у вигляді церкви, на базі якої з'явилася, об'єдналася разом з Українською автокефальною православною церквою, разом з ієрархами УПЦ МП, автокефальна, це все не було б можливим", – наголосив Порошенко.

  Президент зазначив, що  це аж ніяк не менш важливо, ніж герої, які боронять Україну на фронті, даючи відсіч російському агресору.

  "За віру в Україну, за віру в нашу церкву, за рішучі дії по захисту України я прийняв рішення нагородити його святість, святійшого патріарха Філарета найвищим званням "Героя України", – додав він.

  Він також подякував Філарету за зусилля і висловив надію, що колись в Україні буде патріархат.

  Нагадаємо, напередодні президент Петро Порошенко присвоїв патріарху Філарету звання "Герой України".

  Теги : Філарет Петро Порошенко Герой України автокефалія
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів