Порошенко незаконно привласнив нардепам ранги посла – експерт

  20 Травня, 2019 09:58
  Напередодні інавгурації Володимира Зеленського Петро Порошенко присвоїв трьом народним депутатам дипломатичні ранги.

  Керівник Фонду "Майдан закордонних справ" Богдан Яременко заявив, що в ситуації з присвоєння Петром Порошенком трьом народним депутатам вищих дипломатичних рангів мова йде не про їх заслуги, а про дотримання закону.

  Про це керівник Фонду "Майдан закордонних справ" написав на Facebook.

  Як відомо, напередодні інавгурації Володимира Зеленського Порошенко присвоїв трьом народним депутатам дипломатичні ранги.

  За словами Яременка, пункт 24 статті 106 Конституції України дає президенту України право привласнювати "вищі дипломатичні ранги". Але що це за ранги і порядок їх присвоєння може встановлювати лише закон України "Про дипломатичну службу".

  "Зокрема, п.1 статті 24 цього закону чітко встановлюється, що дипломатичні ранги присвоюються дипломатичним службовцем. Народні депутати в силу вимог Конституції і законів не можуть суміщати депутатську діяльність з іншою, а тому не мають права і не можуть бути дипломатичними службовцями", – пояснив дипломат.

  Яременко також зазначив, що в законі "Про дипломатичну службу" наводиться повний перелік посад дипломатичної служби, і там немає посад представників парламентських делегацій, членами яких є нардепи, які отримали дипломатичні ранги. Крім цього, цей документ визначає, що "дипломатичні ранги Надзвичайного і Повноважного Посла, ... ..присвоюються дипломатичним службовцем Президентом України за поданням Міністра закордонних справ України".

  "Тому в ситуації з присвоєнням дипломатичних рангів народним депутатам майже гарантовано мова йде про порушення вимог Закону", – підкреслив дипломат.

  Яременко бачить в отриманні нардепами дипломатичних рангів, які згідно із законом можуть отримувати тільки представники виконавчої гілки влади, порушення Порошенком конституційного принципу незалежності гілок влади. Крім того, він зазначив, що після видачі дипломатичних рангів повинні бути проведені службові перевірки та розслідування. Також дипломат додав, що укази про присвоєння дипломатичних рангів народним депутатам повинні бути скасовані.

  Нагадаємо, Порошенко в останній день перебування на посту, 19 травня, підписав ряд указів, зокрема, про звільнення Олександра Турчинова з посади секретаря Ради національної безпеки і оборони та Ігоря Райнін з посади керівника Адміністрації глави держави.

  Теги : Петро Порошенко ГО «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів