Порошенко дав уряду місяць на публічний аудит "Укроборонпрому"

  18 Березня, 2019 08:03
  Кабміну, зокрема, доручено забезпечити усунення корупційних ризиків та посилити контроль з боку держави і громадськості за діяльністю концерну.

  Президент Петро Порошенко доручив Кабінету Міністрів провести у місячний строк публічний аудит "Укроборонпрому" і підприємств-учасників концерну із залученням міжнародних експертів та за його підсумками поінформувати громадськість.

  Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави держави.

  Зазначається, що в суботу, 16 березня, Порошенко підписав указ, яким ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони "Про реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення рівня прозорості виконання державного оборонного замовлення".

  Згідно з рішенням РНБО, буде проведено огляд оборонно-промислового комплексу. Кабінету Міністрів доручено забезпечити проведення такого огляду в установленому порядку.

  Уряду також доручено забезпечити усунення корупційних ризиків, підвищити рівень прозорості та посилити контроль з боку держави і громадськості за діяльністю концерну "Укроборонпром" та інших державних підприємств оборонно-промислового комплексу.

  Для цього уряд має вжити заходів щодо залучення представників держав-партнерів до роботи наглядової ради концерну "Укроборонпром".

  Крім того, Кабміну доручено опрацювати питання про доцільність утворення центрального органу виконавчої влади для реалізації державної військово-промислової політики та контролю за "Укроборонпромом".

  "Кабінет міністрів також має в місячний строк організувати із залученням міжнародних експертів аудиту Державного концерну "Укроборонпром" та підприємств – учасників цього концерну та за його результатами інформувати громадськість", – сказано в повідомленні.

  Також має бути розроблений і внесений на розгляд Верховної Ради законопроект про підвищення рівня прозорості державних закупівель.

  Крім цього, на розгляд парламенту мають бути подані  законопроекти про посилення відповідальності, в тому числі кримінальної, за невиконання або неналежне виконання державного оборонного замовлення.

  Міністерству економічного розвитку і торгівлі доручено забезпечити в місячний термін розгляд Міжвідомчою координаційною комісією з питань імпортозаміщення питань щодо імпортозаміщення металургійної продукції, підшипників спеціального призначення, електронних компонентів тощо.

  РНБО також рекомендувала Генеральній прокуратурі, Службі безпеки України, Національному антикорупційному бюро, Державному бюро розслідувань провести перевірку і дати правову оцінку фактам журналістських розслідувань про корупцію в оборонній сфері.

  Нагадаємо, на думку більшості з опитуваних українців (44,7%), за корупцію в галузі забезпечення армії відповідальність у першу чергу несе президент Петро Порошенко.

  Теги : Укроборонпром РНБО Петро Порошенко аудит Кабмін
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів