Омелян не вважає розтрату 404 млн грн держкоштів достатньою підставою для звільнення

  12 Червня, 2019 12:27
  Керівник ДП "Украерорух" не поніс покарання за фінансові махінації, попри очевидні докази.

  Міністр інфраструктури Володимир Омелян пояснив "відсутністю достатніх правових підстав" відмову звільняти керівника ДП "Украерорух" Дмитра Бабейчука, через фінансові махінації якого держпідприємство втратило 404 млн гривень.

  Про це йдеться у журналістському розслідуванні "Бігус Інфо".

  Згадувані кошти було розміщено на рахунку у "Платинум Банку", який 10 січня 2017 року офіційно визнали неплатоспроможним. На той момент державне підприємство "Украерорух" тримало там на депозиті 404 млн гривень. Про проблемність банку було відомо заздалегідь, а в самому держпідприємстві було видано відповідні внутрішні накази та графіки виведення коштів. Однак директор ДП Бабейчук, замість того, щоб виконувати ці графіки, закачав у “Платинум” ще більше грошей.

  Повідомляється, що останні два транші, загалом – на 160 млн гривень, керівництво перерахувало до "Платинуму" 28 листопада і 29 грудня 2016 року. Тобто за 44 і 13 днів до краху банку.

  "За лічені тижні до краху "Платинум Банку" керівництво державного підприємства "Украерорух" закачало туди 160 млн гривень на додачу до розміщених раніше коштів. Усі перевірки виявили серйозні порушення з боку директора і його заступників. Але а два роки Міністерство інфраструктури так і не знайшло способу звільнити директора, Дмитра Бабейчука",  –  йдеться у матеріалі.

  Міністр Омелян пояснив, що Мінінфраструктури "має досвід на окремих державних підприємствах, коли люди ідуть в суд і оскаржують своє звільнення". Відповідаючи на запитання, чому Бабейчука не звільнили з посади, навіть після того, як його звільнення погодив голова Київської ОДА, Омелян сказав:

  "Оскільки стопроцентних правових підстав, на думку Держсекретаря Міністерства інфраструктури, не було, то це звільнення не відбулося".

  Нагадаємо, у кінці травня Омеляну оголосили обвинувальний акт.

  Теги : фінансові махінації Украерорух Омелян Бабейчук
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів