"Народний фронт" хоче обмежити виборче право українців з паспортами інших держав

  8 Листопада, 2018 16:56
  На думку співавторів відповідного законопроекту, таких людей варто називати громадянами інших держав з українським паспортом.

  Представники фракції "Народний фронт" у парламенті зареєстрували законопроект, який обмежує виборче право громадян України з паспортами інших країн.

  Про таку ініціативу у коментарі кореспонденту інтернет-видання UA1 розповіли співавтори проекту нардепи Олег Медуниця і Ігор Лапін.

  Мова йде про законопроект №9266  "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо реалізації виборчого права громадян".

  На думку депутата Медуниці, "масова роздача паспортів іноземних держав на території України є загрозою національній безпеці".

  "Ми хочемо, щоб громадяни інших держав, які мають так само і український паспорт, були обмежені в праві бути обраними на виборах до українських органів влади, і обмежити їх право брати участь у голосуваннях", – заявив він.  Його колега Лапін акцентував увагу на тому, що українське законодавство не передбачає відповідальності за отримання іншого громадянства.

  "Ми бачили дуже багато випадків, коли людина, отримуючи громадянство, наприклад, в Закарпатській області – громадянство Угорщини. На підставі таких речей у мене виникає запитання, а вони інтереси якої держави будуть відстоювати, користуючись своїм виборчим правом?" – спитався він.

  За його словами, в законопроекті передбачаються механізми повідомлення про отримання громадянства іншої країни, покарання за неповідомлення, а також механізм виключення зі списку виборців.

  Нагадаємо, президент Порошенко підтримав ще один законопроект "Народного фронту" – про реєстрацію "агентів Кремля".

  Теги : законопроект громадянство Народний Фронт
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів