Нардепи "Опоблоку" передали до КСУ подання щодо скасування закону про мову

  21 Червня, 2019 18:01
  На думку авторів подання, закон дискримінує громадян за мовною ознакою.

  Представники фракції "Опозиційний блок" передали до Конституційного суду України (КСУ) подання про визнання таким, що суперечить Конституції, закону про забезпечення функціонування української мови як державної.

  Про це повідомили в прес-службі "Опоблоку".

  На думку авторів подання, закон порушує гарантоване Конституцією право громадян говорити і вчитися рідною мовою та дискримінує громадян за мовною ознакою, фактично, вводячи заборону на використання російської мови та мов інших національних меншин.

  Глава фракції, народний депутат Вадим Новинський, коментуючи конституційне подання, підкреслив, що в питанні мов багатонаціональної "двомовної країни", якою є Україна, вони наголошують на "дотриманні конституційних прав".

  "Ми за українську мову як державну, за розвиток російської мови, за доступ до освіти рідними мовами національних меншин. Але ми проти розпалювання в Україні ще й мовної війни. Мовний законопроект був прийнятий з грубими порушеннями, винесений на голосування, порушивши чітко описану Регламентом процедуру. Також зафіксовані численні факти кнопкодавства, через що, нагадаю, рік тому Конституційний суд скасував попередній мовний закон", – заявив він.

  Зазначається, що подання до КСУ спрямували від імені 51 народного депутата.

  Раніше повідомлялося, що Венеціанська комісія отримала запит і проаналізує закон про функціонування української мови як державної.

  Теги : КСУ українська мова Опозиційний блок вадим новинський
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів