НАБУ вимагатиме зняття недоторканності з нардепа у справі про розкрадання коштів "Ощадбанку" – ЗМІ

  23 Жовтня, 2018 18:44
  Антикорупційні органи планують передати до ГПУ подання про зняття недоторканності з нардепа від групи "Воля народу" Станіслава Березкіна.

  Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) мають намір передати генпрокурору Юрію Луценку проект подання про зняття недоторканності з народного депутата від групи "Воля народу" Станіслава Березкіна для внесення у Верховну Раду.

  Проект подання буде подано Луценком найближчим часом, повідомило джерело в САП інформаційному-агентству Українські новини.

  Нардеп від "Волі народу" підозрюється в заволодінні спільно з близькими родичами і бізнес-партнерами 20 млн доларів "Ощадбанку". За даними САП, Березкін організував схему заволодіння 20 млн доларів під приводом отримання кредиту.

  Зазначені кошти були необхідні для забезпечення придбання корпоративних прав одного з підприємств на узбережжі Чорного моря. Але оскільки розміру забезпечення для видачі кредиту було недостатньо, за попередньою змовою з працівниками банку, залученими до злочину, співучасники склали договір про нібито поставку товару, за яким право вимоги грошових коштів на суму понад 100 млн гривень було передано як забезпечення кредиту.

  Після прийняття в кінці робочого дня рішень кредитного комітету та правління банку про видачу кредиту вночі відповідний договір був невідкладно підписаний.

  На виконання запланованого отримані кредитні кошти були перераховані на рахунки в іноземних банках і використані для придбання корпоративних прав одного з підприємств на морському узбережжі. Зазначені корпоративні права надалі було розподілено між сином, дочкою депутата і його колишнім бізнес-партнером.

  Крім втрати коштів в результаті безпідставної видачі кредиту, банківська установа також зазнала збитків на суму сформованого резерву – понад 130 млн гривень.

  У справі затримано 10 осіб, їм повідомляється про підозру і готуються клопотання про застосування запобіжного заходу.

  Слід зазначити, що в серпні 2017 року Генеральна прокуратура розслідувала можливе ухилення від сплати податків депутатом Березкіним. Досудове розслідування встановило, що в електронній декларації за 2015 рік Березкін вказав 480 тис. доларів і 3 млн гривень готівкових коштів, а в декларації за 2016 рік – 475 тис. доларів і 1,1 млн гривень готівки.

  Як відомоВерховна Рада України не підтримала зняття недоторканності з народного депутата Олександра Вілкула (фракція "Опозиційний блок").

  Теги : воля народу Ощадбанк НАБУ березкін САП
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів