НАБУ: Справу про закупівлю "Укрзалізницею" пального за завищеними цінами передали в суд

  22 Березня, 2019 12:53
  Бюро звинувачую чиновників у завданні збитків "Укрзалізниці" на 92 млн гривень.

  Кримінальне провадження щодо зловживання службовим становищем посадовими особами філії "Центр забезпечення виробництва Укрзалізниці" (ЦЗВ) в інтересах ТОВ "ВОГ Аеро Джет" передали в суд.

  Антикорупційні органи обвинувачують екс-начальника філії ЦЗВ, його екс-заступника, а також нинішнього начальника відділу нафтопродуктів управління обліку нафтопродуктів і складського господарства ЦЗВ та представника ТОВ "Вог Аеро Джет" у завданні 92 млн грн збитків ВАТ "Укрзалізниця" через закупівлю дизельного палива за завищеними цінами, повідомили 22 березня в прес-службі Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

  У березні 2016 року ТОВ "Вог Аеро Джет" виграло тендер і уклало з філією ЦЗВ договір постачання дизпалива за економічно вигідною ціною, яка на той момент була нижчою за ринкову. Згодом "Укрзалізниця" і постачальник тричі протягом березня 2016 року підписували додаткові угоди до договору постачання, якими підвищили вартість постачання палива.

  "Закупівельна ціна дизпалива... перевищила ринковий рівень цін, що, на думку детективів, призвело до спотворення результатів торгів. "Укрзалізниця" закупила у переможця тендера три чверті від запланованого обсягу палива за цінами, підвищеними на підставі третьої додаткової угоди, і в результаті переплатила постачальнику за дизельне пальне 92 млн грн", – повідомили в НАБУ.

  У липні 2018 року чотирьох із п'яти фігурантів справи повідомили про підозру. На підставі відомостей, одержаних під час попереднього розслідування, НАБУ ініціювало низку судових позовів, за результатами розгляду яких суд підтвердив незаконність укладення третьої додаткової угоди.

  НагадаємоНАБУ закрило кримінальне провадження проти першого заступника голови Служби безпеки України Павла Демчини за підозрою в незаконному збагаченні.

  Теги : укрзалізниця НАБУ
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів