НАБУ: Пропоновані зміни до КПК заблокують роботу антикорупційних органів

  17 Жовтня, 2018 16:01
  Мова йде про поправки до Кримінального процесуального кодексу та створення Єдиного державного реєстру судових експертиз.

  У Національному антикорупційному бюро України заявили, що ухвалення змін до Кримінального процесуального кодексу, передбачених утвердженим у першому читання законопроектом №8336, може поставити під загрозу незалежність Бюро та ускладнити притягнення винних у топ-корупції осіб до кримінальної відповідальності.

  Хоча законопроект усуває недоліки так званих "правок Лозового" при призначенні експертиз фактично у всіх провадженнях, однак до цього переліку не входять справи, які розслідують детективи НАБУ, повідомили у прес-службі Бюро.

  "Проект Закону передбачає можливість сторонам кримінального провадження самостійно залучати експертів, водночас залишає обов'язок сторони обвинувачення звертатися з клопотанням до слідчого судді у разі необхідності проведення експертизи відео-, звукозапису, почеркознавчої, лінгвістичної, економічної або товарознавчої експертизи. Це саме ті види експертизи, які здійснюються саме під час розслідування детективами НАБУ і прокурорами САП корупційних кримінальних правопорушень", – повідомили в антикорупційному органі.

  У Бюро наголосили, що під приводом "полегшити негативні наслідки "правок Лозового" та декларуючи наміри боротися з корупцією в державі", окремі політики вносять на розгляд парламенту законопроект, який практично унеможливлює таку боротьбу та зводить нанівець попередні досягнення НАБУ.

  Зокрема, у відомстві вважають “небезпечним нововведенням” створення Єдиного державного реєстру судових експертиз та експертних досліджень, що “може загрожувати розголошенням таємниці досудового розслідування та дасть можливість фігурантам кримінальних проваджень ще на стадії слідства слідкувати за перебігом слідчих дій, дізнаватися, які експертизи призначаються, та мати можливість “повпливати” на їхні результати”.

  Також в НАБУ викликає занепокоєння пропозиція заборонити допити як свідка експерта, який підготував висновок у провадженні. У законопроекті замість цього пропонується надання письмових роз'яснень. Таким чином, за значили в бюро, експерт може надати висновок, а потім, у випадку "суперечностей" або "запитань" у письмовому роз'ясненні змінити свою думку.

  "Національне бюро вважає неприйнятними запропоновані зміни до законодавства та закликає парламентарів в повній мірі скасувати норми, які унеможливлюють ефективні розслідування корупційних злочинів, становлять загрозу незалежності правоохоронних органів, порушують права потерпілих, цивільних позивачів та інших учасників кримінального процесу", - йдеться у звернені.

  Водночас, у НАБУ нагадали, що міжнародні експерти закликали уникати внесення змін до законодавства, що регулює роботу НАБУ і САП без попередніх ґрунтовних консультацій.

  Нагадаємо, детективи НАБУ затримали ймовірного фігуранта справи про заволодіння коштами ДП "НАЕК "Енергоатом" в сумі 6,4 млн євро. З листопада 2017 року він перебував в розшуку і був затриманий 11 жовтня в Києві.

  Теги : НАБУ Антикорупційна прокуратура КПК
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів