Менеджер заводу Порошенка у 2014-му домовлявся з окупантами про майбутнє президентського активу

  10 Травня, 2018 17:11
  Лише чотири роки потому проти людини президента порушено справу про держзраду.

  Кримське підприємство "Севморзавод" не одразу після анексії півострова було "націоналізоване" окупантами. Перед тим довкола заводу певний час велися кулуарні переговори за участю влади Росії й нинішнього президента України Петра Порошенка.

  Про це йдеться у матеріалі видання Страна.ua.

  Як свідчать оприлюднені юристом Андрієм Портновим документи, через місяць після проведення "референдуму" в Криму (16 квітня 2014 року) Міністерство промисловості і торгівлі РФ запропонувало "Севморзаводу" держпідтримку з боку Росії.

  Попри те, що в надісланому заводу листі Севастополь іменувався містом федерального значення, а Автономна республіка Крим – Республікою Крим, керівник підприємства Костянтин Картошкін позитивно відгукнутися на пропозицію РФ. Він, зокрема, надав детальну розкладку про фінансово-господарську діяльність активу Порошенка за 2010-2014 роки, вказавши цифри як у гривнях, так і в російських рублях (а також доларах).

  З цього випливає, що вже невдовзі після анексії Криму керівник підприємства Порошенка фактично визнав юрисдикцію російської влади, вступивши з нею в юридичні відносини.

  Ще одним підтвердженням цього є й те, що в сюжеті президентського "5 каналу" від 30 квітня 2014 року Картошкін, розмірковуючи про перспективи розвитку "Севморзаводу", вказав на "незрозумілий статус міста Севастополя".

  Понад те, вже у лютому 2018 року, під час судового процесу на екс-президентом Віктором Януковичем, з’ясувалося, що однією з причин зриву виведення українського флоту з Криму стали дії керівників місцевих підприємств. Так, 4 українські підприємства, серед яких і "Севморзавод", попросили окупаційну владу не випускати кораблі ВМС України доти, поки вони не розрахуються за раніше виконані ремонти.

  "При цьому борги були копійчані, не мільйонні. Так ось, "Севастопольському морському заводу", що належав Порошенку Петру Олексійовичу, були, по пам'яті, винні 400 тис. гривень. Листа від імені цього підприємства на окупаційну владу Севастополя підписав пан Картошкін", – розповів екс-нардеп Андрій Сенченко.

  Після обрання Порошенка президентом Картошкін пішов на підвищення. Так, з липня 2014 року він є директором найбільшого оборонного підприємства Миколаєва – ДП "Зоря-Машпроект", що входить в систему "Укроборонпрому". На цій посаді він непогано заробляє – щомісяця отримує надбавки до зарплати від 200 тис. до 2 млн гривень. Сам Картошкін такі доплати пояснював ефективністю своєї роботи.

  Крім того, на виборах до міськради Миколаєва він очолив список "Блоку Петра Порошенка" і був обраний депутатом. Як зізнавався народний депутат Андрій Вадатурський, який очолював Миколаївську облорганізацію БПП, за Картошкіна особисто просив президент.

  Як відомо, через 4 роки після згаданих подій довкола "Севморзаводу" проти Костянтина Картошкіна було порушено кримінальну справу про державну зраду. Однак прокурор, який вніс заяву до ЄРДР про злочини менеджера Порошенка, невдовзі звільнився.

  Теги : Порошенко Петро Порошенко держзрада севморзавод
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів