Корупція в "оборонці": НАБУ викреслило фірму групи Гладковського з переліку фіктивних за хабар

  12 Березня, 2019 09:55
  Для розблокування поставок контрабандних запчастин на підприємства оборонного сектора група, діяльність якої прикривав Гладковський, скористалася послугами позаштатного агента НАБУ Євгена Шевченка.

  Інформатор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Євген Шевченко заробляв на врегулюванні питання про дозвіл компанії "Оптимумспецдеталь", за якою стояв заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олег Гладковський, поставляти запчастини на оборонні підприємства.

  Про це йдеться в заключній частині розслідування програми Наші гроші.

  Журналісти стверджують, що в 2016 році НАБУ склало список ненадійних компаній і розіслало його керівникам оборонних підприємств. У списку була також "Оптимумспецдеталь" з Харківським бронетанкових заводом.

  Для розблокування поставок контрабандних запчастин на підприємства оборонного сектора група, діяльність якої прикривав Гладковський, скористалася послугами посередника. Для цього був задіяний Шевченко.

  У другому списку ненадійних компаній за підписом першого заступника директора Бюро Гізо Углави фірми "Оптимумспецдеталь" вже не було. Це дозволило фірмі продати Харківському бронетанковому заводу приціли для танків за завищеною втричі ціною, в результаті збитки склали близько 13 млн гривень.

  Шевченко звів "групу Гладковського" з детективом бюро Дмитром Литвиненком. Як випливає з перехопленого листування директора "Оптимумспецдеталі" Андрія Рогози, детектив вручну викреслив цю компанію з довідки про фіктивні підприємства, яка розсилалась в оборонний держконцерн.

  "Чіткий прайс НАБУ на канцелярські послуги для угруповання зловмисників відсутній. Але однозначні вказівки на те, що ці послуги платні, на жаль, є", – йдеться в розслідуванні.

  Нагадаємо, директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що збитки України внаслідок розкрадань в оборонній сфері становлять 1 млрд гривень.

  Теги : Укроборонпром НАБУ Олег Гладковський
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів