Коломойський остаточно програв суди НБУ та "Приватбанку" на суму понад 2,6 млрд грн

  22 Травня, 2019 10:53
  НБУ і "ПриватБанк" виграли у пов’язаних з Коломойським компаній суди, через які вони хотіли зняти з себе зобов’язання по кредитах рефінансування.

  Національний банк України (НБУ) і "ПриватБанк" виграли суди у пов'язаних із бізнесменом Ігорем Коломойським компаній, через які ті хотіли зняти з себе зобов'язання за кредитами рефінансування.

  Зокрема, "Нікопольський феросплавний завод" і кіпрська компанія "Тровелко Холдінгз Лімітед" вимагали через суд звільнити їх від зобов'язань за рефінансуванням на суми 2,6 млрд гривень і 143 млн гривень відповідно, які НБУ видав "ПриватБанку", передає Новое время.

  "14 травня 2019 року Велика Палата Верховного Суду поставила крапку у справах №№ 910/16 744/17, 910/16 979/17 за позовами майнових поручителів, пов’язаних з колишніми власниками ПриватБанку, за кредитами рефінансування, до НБУ та ПриватБанку про зобов’язання регулятора списати кошти з кореспондентських рахунків банку на погашення заборгованості за рефінансуванням та зобов’язання ПриватБанку погасити заборгованість перед НБУ", — повідомили юристи НБУ.

  Водночас, "Тровелко Холдінгз Лімітед" в якості забезпечення боргів "ПриватБанку" по рефінансуванню передало в іпотеку для НБУ нерухомість вартістю 143,3 млн гривень.

  У НБУ зазначили, що метою зазначених позовів, яких всього було подано приблизно 30, було звільнення від відповідальності не тільки юросіб, пов'язаних із колишніми власниками банку, які передали належне їм майно в заставу, але і фінансового поручителя – Коломойського. Відповідна категорія справ розглядалася судами всіх інстанцій, починаючи з 2017 року.

  "Зауважимо, що Господарський суд м. Києва та Київський апеляційний господарський суд спочатку задовольняли усі подібні позови і лише після того, як Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду висловив правову позицію на підтримку НБУ та "Приватбанку" і скасував попередні судові рішення, Північний апеляційний господарський суд також став на бік регулятора", — наголосили юристи НБУ.

  Після чого, майнові поручителі, зважаючи на правові позиції апеляційного та касаційного судів, спробували оскаржити відповідні рішення звернувшись до Великої Палати Верховного Суду.

  "Однак, і Велика Палата підтримала НБУ та Приватбанк, відмовивши у задоволенні касаційних скарг майнових поручителів, пов’язаних з колишніми власниками банку. З огляду на положення господарського процесуального законодавства правові позиції Верховного Суду є обов’язковими для судів усіх інстанцій у подібних спорах", — додали юристи.

  Нагадаємо, громадяни США Ігор Фруман і Лев Парнас, яких захищає адвокат президента США Рудольф Джуліані, написали заяву в правоохоронні органи про те, що Коломойський готує їхнє вбивство.

  Теги : Коломойський Приватбанк нбу
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів