Холодницький допоміг Петренку та Пашинському уникнути кримінальних справ

  4 Квiтня, 2018 17:33
  Глава САП особисто стежив, щоб його підлеглі не давали хід кримінальним провадженням, які виводили на "великих" людей.

  Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький за попередньою змовою сприяв припиненню розслідувань, у яких фігурували високі посадові особи, зокрема, міністр юстиції Павло Петренко, народні депутати від "Народного фронту" Георгій Логвинський і Сергій Пашинський.

  Такий висновок можна зробити, прослухавши опубліковані Національним антикорупційним бюро України (НАБУ) записи розмов у кабінеті глави САП Назара Холодницького.

  У відеоролику НАБУ фігурує нардеп від "Народного фронту" Георгій Логвинський, тісно пов'язаний з міністром юстиції Павлом Петренком і його оточенням. Логвинського в розмові називають "народний депутат України Л.".

  З розмови ясно, що Логвинський обговорював з Холодницьким хід розслідування справи, в якій замішаний він сам, а також перший заступник міністра юстиції Наталія Бернацька (Севастьянова).

  Влітку 2017 року слідчі НАБУ готувалися вручити їй підозру в злочинній змові з нардепом Логвинським і його дружиною з метою отримання матеріальної вигоди.

  Йдеться про ймовірно неправомірну виплату з держскарбниці 54 млн гривень компанії "Золотий мандарин Ойл" за рішенням Європейського суду з прав людини, в якому суддею від України працює дружина Логвинського Ганна Юдківська.

  Сама Бернацька, дізнавшись про розслідування, негайно знищила всі докази у цій справі: під час обшуку кабінетів Мін'юсту слідчі НАБУ виявили у сміттєвих корзинах лише фрагменти документів.

  Підозру так і не було вручено, і тепер стало зрозуміло, чому – без санкції САП слідчі НАБУ не можуть цього зробити. Водночас, Холодницький вивів з-під удару міністра Петренка, його заступника і найближче оточення в особі Логвинського.

  На опублікованому записі чутно, як глава САП запевняє, що у нього все під контролем, обіцяє попередити Логвинського про заплановані слідчі дії, говорить, що не може закрити справу до пред'явлення підозри. Але заспокоює, що безпеці депутата нічого не загрожує.

  Попутно Холодницький переконує прокурора Сергія Козачина, який веде цю справу, в безперспективності розслідування і пояснює, що з Логвинським сваритися не хоче.

  Підтвердженням того, що для глави САП практика виведення з-під удару топ-чиновників звична і добре відпрацьована, є розслідування справи про рейдерське захоплення Житомирської кондитерської фабрики. У ньому знову фігурує міністр Павло Петренко, його оточення, а також перші особи "Народного фронту", зокрема, нардеп Сергій Пашинський.

  Слідчі НАБУ допитали заступника міністра юстиції Павла Мороза, готувалися "розробляти" Пашинського і вже готові були вручати підозри кільком виконавцям рейдерського захоплення підприємства.

  Однак щойно ниточка потягнулася до Мін'юсту, і стало зрозуміло, що в справі фігурують високопоставлені особи з "Народного фронту", розслідування зупинилося.

  У САП, яка повинна була дати дозвіл слідчим НАБУ вручити підозри головним фігурантам розслідування, раптом вирішили, що ця справа їм не підслідна, і відмовилися її розглядати. А саму справу передали у вотчину "Народного фронту" – Головне слідче управління Нацполіції, де матеріали розслідування й "поховали" – з 2016 року слідчі дії не ведуться.

  Раніше повідомлялося, що суддя, яка допомогла нардепу Пашинському в рейдерському захопленні Житомирської кондитерської фабрики, не змогла оскаржити своє звільнення.

  Теги : Мін’юст Павло Петренко сергій пашинський НАБУ Назар Холодницький Георгій Логвинський Павло Мороз САП
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів