Гриценко про Ющенка: Те, що він не буде президентом, якого від нього чекали, я побачив одразу

  29 Сiчня, 2019 21:11
  Анатолій Гриценко назвав Ющенка безвідповідальним і згадав, як ніч змушений був писати передвиборчу програму для кандидата, який про це забув.

  Кандидат у президенти від партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко, який у 2004 році приєднався до команди Віктора Ющенка, заявив, що вибір між кандидатами був важкий, але альтернативи не було.

  Про відносини з колишнім президентом Віктором Ющенком Гриценко розповів в інтерв’ю виданню ГОРДОН.

  Гриценко зазначив, що вибір між тоді двома кандидатами був безальтернативний.

  "Тоді з одного боку – тричі судимий Янукович, з іншого – досить успішний глава Нацбанку Ющенко. І вибір був у моральній площині. Вважав, що вибір Ющенка буде правильнішим. Вибір був непростий: одного дня з команди ("Наша Україна" - ред.) укатовало 20 осіб. Тоді я був далеким від політики, працював у незалежному "Центрі Разумкова". Пропонували начальником штабу виборчої кампанії. Упирався, як тільки міг: не моє. "Центр Разумкова" був незалежним, а тут треба стати прихильником кандидата. Укатали. Я зранку прийшов, зустрівся з Віктором Андрійовичем. Він каже: "Дуже дякую, що ти погодився, але ми тут за ніч подумали з Петром Олексійовичем (Порошенко – ред.), до речі, і начальником штабу буде Зінченко. Ти будеш керувати інформаційно-аналітичним забезпеченням", - каже політик.

  Водночас Гриценко зауважив, що Ющенко був безвідповідальним.

  "Але те, що Ющенко не буде тим президентом, якого від нього чекали, я це побачив з перших днів. 4 липня, Співоче поле. Збирається 100 тисяч осіб (скандують – ред.): "Ющенко – президент!". Я поставив питання: "А пакет документів до ЦВК готові?". А виявилося, що програми немає. Я за ніч писав оту програму "10 кроків назустріч людям". Програму Ющенка я вночі писав на комп’ютері у штабі. Він взяв її за основу, вніс легкі правки і прийняв. Виявилося, що він неодружений – його за добу одружили. Виявилося, що Кетрін Клер, а не Катя Чумаченко. І це все, до речі, за добу, Кучма не завадив. Дивно. Зараз би поставили "бригадки". Тобто, те, що там є момент безвідповідальності, я це побачив. Але була така впевненість, що це краще, ніж Янукович", - пояснює він.

  На запитання, чи не шкодує про вибір, лідер "Громадянської позиції" відповів, що обрав би команду Ющенка знову.

  "Мені ставили питання: "Чому ви розійшлися з Ющенко?". Я не розходився з ним. Я, як ішов дорогою, так і йду. Він  (Ющенко - ред.) пішов у сторону. Його почали цікавити інші історії. Газові, наприклад. Навколо нього з’явилось багато підприємців", - пояснив розбіжності Гриценко.

  Кандидат у президенти згадує, як позбувся посади міністра оборони у 2007 році після відвідин сина Ющенка, коли той просив підписати підозрілий документ.

  "Остання крапля, чому мене зняли з посади у 2007 році, була пов’язана з Ющенко. Прийшов його син, приніс документи на землю в одному районі. Попросив підписати. Я кажу: "Може, ви не знаєте. Тут приблизно 7 га встик до 7 км ("7 кілометр" - ринок, ред.) поруч закинута військова частина". А я до того зробив заяву, що ми через аукціон, через Фонд держмайна її виставимо на продаж.  А керівник ринку заявив, що як тільки виставимо цю ділянку, то придбає її за мільярд гривень. Тому я сказав цьому сину Ющенка: "Якщо ви отих, хто вам дав листа, переконаєте, аби вони дали мільярд і ще плюс одну – я підпишу". Він те так ніяково забрав, і на тому міністерство закінчилося", - резюмує Гриценко.

  Теги : вибори Ющенко Анатолій Гриценко
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів